HDD sallanıyor

Schwindlerch

Kilopat
Arkadaşlar cuma günü sipariş ettiğim HDD elime geldi takmayı beceremedim, aslında taktım ama sallanıyordu böyle olmaz aparat falan gereklidir dedim. Bilgisayarcıya götürdüm benim taktığım gibi taktı. Ama HDD bilgisayarı kaldırınca hala sallanıyor. Bu bir sorun mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cuma günü sipariş ettiğim HDD elime geldi takmayı beceremedim, aslında taktım ama sallanıyordu böyle olmaz aparat falan gereklidir dedim. Bilgisayarcıya götürdüm benim taktığım gibi taktı. Ama HDD bilgisayarı kaldırınca hala sallanıyor. Bu bir sorun mudur?

HDD'ler çok hassastır. Mekanik yapısından dolayı çabuk bozulurlar. Sabitlemeye çalışın.

Bildiğim kadariyla HDD içindeki mekanizma dönen bir yapıya sahip. Bu nedenle dış koruma mutlaka sabit kalmalı. Bilgisayarı kaldirınca demişsiniz? Bilgisayarın şekli ne olursa olsun HDD çalışirken sadece içinde dönen diskin tatlı hafif sarsıntisıni duymaniz en doğal olanı. Dıger tüm sarsıntılar anormaldir bence.

Çalışırken sallanmaması gereken 2 parça HDD ve CD-ROM'dur. Fanları ve soğutucuları dahil etmedim.

Sallanmaktan kasıt laptopu elime alınıp sallayınca sesler geliyor.Sabit tutunca sorun olmuyor.Yuvaya tam oturmadı gibiydi yani yuvasına sokunca hareket edebiliyordu.Ek aparat falan gerekli mi bu iş için?Adam kutusundan çıkar çıkmaz bağladı ve taktı.
2 saat civarı kullanımdan sonra problem oluşmadı.
Arkadaşlar problemi şimdi anladım HDD'yi takmak için slot yokmuş :LOL::LOL::LOL:.Nasıl bir slot almalıyım yardımcı olur musunuz?
Slottan kastım yuvadır.

Son düzenleme:
3dc08167-c53b-11e3-8886-74d43534ae9f_3dc08169-c53b-11e3-8886-74d43534ae9f.jpeg

Bu tarz bir yuvadan mı bahsediyorsun? (kızak olarak da geçer)

Eki Görüntüle 347184
Eki Görüntüle 347185
Eki Görüntüle 347186
Eki Görüntüle 347187

Asıl konumuza gelecek olursak da; senin bilgisayarına uyacak kızağı bulman zor olabilir. Monster V13 lerdeki kızak sanırım bendeki kızağa benzer bir kızak. Sabitleme kolları daha ufak ama. Bulabilirsen böyle bir kızak bul veya Monster ile iletişime geçip temin etmeye çalışabilirsin. Onlar da yardımcı olabilir belki.

Örnek olarak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı