HDD Ses Sorunu

Git-Gel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Ayın dokuzunda Vatan'dan bilgisayarı topladım 1 haftadır pek kullanmaya incelemeye vaktim olmadı. Ekran kartsız aldım zaten.

Kasadan ses geliyordu stock fandan geliyordur falan dedim ama bugün kasanın içini dinleyince anladım. Harddisk sıkıntılı galiba sürekli böyle ses geliyor. Yarın götüreceğim. 5 - 6 yıllık harddisk var böyle ses çıkmıyor. Siz ne dersiniz ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bu şekilde toplandı. Kasadan fazla ses geliyor gibi 32 - 44 db boşta çalışırken. Abartılı bir ses yok ama gayet rahat duyuluyor. PSU'dan özellikle, normal midir sizce ?

• İntel i5-6400
  • Msi H170M-Pro VDH
  • Gskill 8GB RipjamsV
  • Cooler Master 650 pure midt atx
  • Cooler Master RS 600W 80 plus

Bende de aynı ses var ama ara ara geliyor bilgisayarı yeni topladım ve diskim Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM ses normal midir ?

Sistemi topladık ama harddisk sorunlu galiba ? Seagate barracuda ( Tüm gelişmeler burda )

Burda muhteşem bir yönetim olduğunu için sorunum en kısa sürede çözüm buldu...Siteye güvenimi tazelediler.

2 Defa değişim oldu .. Birincide kendileri hatalı ürün diye aldılar. İkincide de aynı sorun olunca ssd almaya karar verdim.Biraz zor olsada. Samsung aldım. Rahatım...

Ben HDD dışında bir ses duymadım PSU' dan gelen ses genelde uğultu gibidir. Oda tam yükte çıkar genelde. HDD' de sorun olabilir HDTune ile test yapınız. Sorun olmasa bile eğer ses rahatsız ediyor ise geri iade etmeyi deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı