HDD Ses Sorunu

Arden1

Hectopat
368107

Arkadaşlar harddisk çok yüksek ses çıkartıyor. Boşta durduğu zaman ses yok, oyun ya da başka bir şey kurduğumda ses çıkartıyor ve oyunlarda ani FPS düşmesi yaşıyorum. 2 kere servise gönderdim bir şey yok deyip gönderdiler. Oyun yüklediğimde hard disk kullanımı 0 düşüp tekrar çıkıyor, o zamanda oyun durup tekrar yüklemeye başlıyor. Bu resim ile ilgili hard diskde bir sorun var mı? Sarı noktalar çıkarken hard disk çok ses çıkardı. Yardım ederseniz sevinirim.

HDD'den ses çıkması normal. Ama rahatsız edici derecede çıkmaması lazım. Drop olayı hdd ile alakalı olmayabilir. Eğer pcde ssd varsa oyunu ona kurup deneyin aynı şey olmazsa harddiskte sorun vardır. Benim sistemde m2 ve 2.5 ssd var daha önce hdd kullanıyordum ve sesliydi. Yani sese yapabilecek bir şey yok

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler gerçekten rahatsız edici bir sesi var dediğim gibi boş da durduğu zaman çıkmayıp bir şey kurduğumda yada oyuna girdiğimde takılma gibi gür ses çıkartıyor. Hard Disk Sentinel programı indirdim health %100 ve bir oyunu uzun sürede indiriyor internetim 6.0 mb/s disk kullanımı 0 a kadar düşüyor küçük dosya indirdiğimde bile yavaş indiriyor internetim hızlı olmasına rağmen. Ssd kurmayı deneyip tekrar yazıcam tekrardan teşekkürler.
Sorun hard disk ten değilmiş ssd atınca yine takılmalar oluyor işlemcim ryzen 5 2600 ekran kartı msi rx580 anakart b450m pro m2 ram adata ddr4 2400 8(2x4)gb sorun neyde olabilir hepsini internetten aldım incehesap dan falan. Ben ram dan düşünüyorum düşük olduğu için diye onda mı sorun var acaba ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler gerçekten rahatsız edici bir sesi var dediğim gibi boş da durduğu zaman çıkmayıp bir şey kurduğumda yada oyuna girdiğimde takılma gibi gür ses çıkartıyor. Hard Disk Sentinel programı indirdim health %100 ve bir oyunu uzun sürede indiriyor internetim 6.0 mb/s disk kullanımı 0 a kadar düşüyor küçük dosya indirdiğimde bile yavaş indiriyor internetim hızlı olmasına rağmen. Ssd kurmayı deneyip tekrar yazıcam tekrardan teşekkürler.
Sorun hard disk ten değilmiş ssd atınca yine takılmalar oluyor işlemcim ryzen 5 2600 ekran kartı msi rx580 anakart b450m pro m2 ram adata ddr4 2400 8(2x4)gb sorun neyde olabilir hepsini internetten aldım incehesap dan falan. Ben ram dan düşünüyorum düşük olduğu için diye onda mı sorun var acaba ?
Mrb hocam sorunun çözüldümü? Benim yeni almış olduğum notebook dada rahatsız edici sesler geliyor. Acer aspire a315 amd ryzen 3 2200u

Gelen ses bu sekildemi benim çektiğim video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mrb hocam sorunun çözüldümü? Benim yeni almış olduğum notebook dada rahatsız edici sesler geliyor. Acer aspire a315 amd ryzen 3 2200u

Gelen ses bu sekildemi benim çektiğim video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok hocam sorunum düzelmedi ama ses aynı değil benimki daha gür ses kafa atıyormuş gibi ses çıkartıyor Tüketici Hakem Heyetlerine başvurucam son çözüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı