HDD Silinen Bölümden Veri Kurtarma

Ahwehota

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir öğretmen arkadaşın bilgisayarına sıfırdan Windows kurulumu yaparken nasıl olduğunu anlamadığımız bir şekilde HDD'nin E bölümü silindi ve yedek dosyalarımız tamamen kayboldu. Bunları kurtarmanın bir yolu var mı acaba?

Merhaba arkadaşlar. Bir öğretmen arkadaşın bilgisayarına sıfırdan Windows kurulumu yaparken nasıl olduğunu anlamadığımız bir şekilde HDD'nin E bölümü silindi ve yedek dosyalarımız tamamen kayboldu. Bunları kurtarmanın bir yolu var mı acaba?

E bölümüne format esnasında dokunmadıysanız sürücü harfi silinmiş olabilir. Windows'tan disk yönetimine girip o bölüme sağ tıklayıp sürücü harfi ata derseniz disk gelir.

E bölümüne format esnasında dokunmadıysanız sürücü harfi silinmiş olabilir. Windows'tan disk yönetimine girip o bölüme sağ tıklayıp sürücü harfi ata derseniz disk gelir.

Hocam normalde dokunmadık ama dosya sisteminde sorun çıkmıştı. Sonra baktığımda diskin tamamı silinmiş.

Hocam dosyalarım silindiği için windows key'ini de kaybettim. Şuan etkinleştirme yapamadığım için windows araçlarını kullanamıyorum.

Ama dediğim gibi tek disk bölümü görünüyor. Sadece C. E bölümü silindi hocam kesin olarak. Geri getirme yapabilir miyiz silinen bölümden?
Aynı Windows sürümünü kurduğunda internete bağlandığın an otomatik etkinleşmesi lazım. Farklı sürüm mü kurdunuz?
Aynı sürümü kurdum hocam etkinleştirmedi.

Önce disk yönetimindeki durumuna bir bakalım sürücü harfimi silinmiş diskmi silinmiş bir görelim.
Hocam disk harfi silinme değil. Çünkü kurulumu yaparken disk yoktu. Harfi silinmiş olsa bile kurulumda görünürdü. Ayrıca diskin tam boyutu şuan C diskinde görünüyor. E bölümü silindi yani.

Hocam disk harfi silinme değil. Çünkü kurulumu yaparken disk yoktu. Harfi silinmiş olsa bile kurulumda görünürdü. Ayrıca diskin tam boyutu şu an C diskinde görünüyor. E bölümü silindi yani.

Tam boyut görünüyorsa hocam kurtarma şansın olmayabilir. Çünkü üzerine yeni bir Windows yazıldı. Muhtemelen kurtaramayacaksın.

Geri
Yukarı