Çözüldü HDD Slotu Olmayan Laptop'a HDD takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CubbeliPEPE

Hectopat
Yer
hm
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptop'ta sadece 256 GB SSD var ve o tek slot, ben kendim SATA 3 slotu ekleyebilir miyim Laptop'un ana kartına?

Bunun için hangi aparatlar gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cihazlar aynı seriden fakat sadece modeli değişik bilmiyorum cihazı zaten ona göre alacağım aklımda başka modeller de var.

SSD yükseltmek biraz sıkıntı 1TB SSD ortalama 1500 TL ki o parayla daha iyi bir bilgisayar alabilirim.
Bilgisayarı daha almadıysanız içerisinde HDD bulunan bir model almanız en iyisi olur. En azından ayrıca HDD satın alıp bağlamakla uğraşmazsınız.
Bilgisayarınızın modeli aynı değilse içerisindeki boşluk ve bağlanacağı soket bulunmayabilir. Bütçeniz varsa içerisindeki SSD'yi de yükseltebilirsiniz.
Cihazlar aynı seriden fakat sadece modeli değişik bilmiyorum cihazı zaten ona göre alacağım aklımda başka modeller de var.

SSD yükseltmek biraz sıkıntı 1TB SSD ortalama 1500 TL ki o parayla daha iyi bir bilgisayar alabilirim.

Bilgisayarınızın modeli aynı değilse içerisindeki boşluk ve bağlanacağı soket bulunmayabilir. Bütçeniz varsa içerisindeki SSD'yi de yükseltebilirsiniz.
DVD carry üzerinden kullanıyorum HDD normal SATA'da SSD takılı gayet iyi ve sorunsuz bence bazı format dosyaları (özel yapılmış) onlar görmüyor.Tek eksisi bence.

Bilgisayarı daha almadıysanız içerisinde HDD bulunan bir model almanız en iyisi olur. En azından ayrıca HDD satın alıp bağlamakla uğraşmazsınız.

Çözüm
Sizin aklınızdaki modelleri atabilir misiniz? Onları kendi aralarında karşılaştırayım. Biraz araştırma yaptım ama pek beğendiğim olmadı.
Acer Nitro 5 AN515-43-R7KR AMD Ryzen 5 3550UH 8GB DDR4 1TB +128 GB SSD AMD Radeon RX 560X 15.6" W10 Notebook

Lenovo IdeaPad L340-15IRH Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD GTX1050 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81LK01ABTX
fakat bu bilgisayarda slot var mı bilmiyorum.

Acer Nitro 5 AN515-43-R7KR AMD Ryzen 5 3550UH 8GB DDR4 1TB +128 GB SSD AMD Radeon RX 560X 15.6" W10 Notebook

Lenovo IdeaPad L340-15IRH Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD GTX1050 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81LK01ABTX
fakat bu bilgisayarda slot var mı bilmiyorum.
Ekran kartı olarak markası Lenovo olan bilgisayar daha iyi. Bağlantısını bıraktığım videonun 2. dakika 6. saniyesinde sizin konunun ilk sayfasında attığınız videodaki yöntemle HDD eklenebileceğini gösteriyor.
Eğer en iyi oyun performansını alayım HDD için uğraşsam da olur diyorsanız Lenovo, hem idare etsin hem de HDD konusunda uğraşmayayım diyorsanız Acer markalı olanı alın derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı olarak markası Lenovo olan bilgisayar daha iyi. Bağlantısını bıraktığım videonun 2. dakika 6. saniyesinde sizin konunun ilk sayfasında attığınız videodaki yöntemle HDD eklenebileceğini gösteriyor.
Eğer en iyi oyun performansını alayım HDD için uğraşsam da olur diyorsanız Lenovo, hem idare etsin hem de HDD konusunda uğraşmayayım diyorsanız Acer markalı olanı alın derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sanırım Acer olanı alacağım çünkü eğer ram yükseltmek istersem çift Slotlu ama lenovoda tek slot varmış. Zaten aralarında FPS testlerine göre yaklaşık %20 fark varmış sıkıntı olmaz benim için.

İlgin için teşekkürler.
Bu arada şu laptop'u buldum https://www.hepsiburada.com/acer-ni...-p-HBV00000T2AAO-yorumlari?magaza=Hepsiburada

Yine Acer aynı fiyat ama bunda RX 560X ekran kartı yerine GTX 1050 var ayrıca Windows yerine Linux kurulu başka bir fark yok.
Sizce de GTX 1050 olanı kayın değil mi?

Son düzenleme:
Delirdiniz mi ? 6000TL'yi günümüz oyunlarını düşük-orta ayarlarda açabilen bir laptopa vermeye ? Benim tavsiyem 2.el laptoplara bakın arkadaşım 6500TL'ye 1080'li laptop almıştı sizde bulabilirsiniz belki. Yoksa masaüstüne yönelin 6000TL yazık günah.

Delirdiniz mi ? 6000TL'yi günümüz oyunlarını düşük-orta ayarlarda açabilen bir laptopa vermeye ? Benim tavsiyem 2.el laptoplara bakın arkadaşım 6500TL'ye 1080'li laptop almıştı sizde bulabilirsiniz belki. Yoksa masaüstüne yönelin 6000TL yazık günah.
Maalesef öğrenci olduğum için laptop tercih ediyorum belki 2. el düşünebilirim tavsiyelerinizi yazabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı