HDD Smart Error Sorunu

armagankivanc

Decapat
Benim 1 yıldır sıkıntısız kullandığım bir masaüstü bilgisayarım var. Bu bilgisayarımın parçalarını (Harddisk, Power, Ekran Kartı) harddisk'i çökmüş olan bir bilgisayara taktım ve sıkıntısız çalıştı, ekran kartından görüntü alıp çatır çutur çalışıyor. Ama smart error veriyor ve HDD'nin bozulmasından korkuyorum. Geçici uyarı mıdır? (PC'yi ilk açtığımda Del, F1 tuşlarına bastım BIOS'a girmek için, yani kendi kendine vermedi istemeden smart test yapmış oldum.)

Benim sistemim;
  • Windows 10 64 Bit
  • Anakart : ASUS P5KPL - SE
  • RAM; 3 GB DDR2 (2+1 1333 MHz ama 800 çalışıyor.)
  • Ekran Kartı : Nvidia GTS250 1 GB - 256 Bit
  • İşlemci : İntel Core 2 Quad Q6600 2.40 GHZ 8 M Cache
  • HDD : Sıradan Samsung 7200rpm 200 GB SATA HDD
  • Power : 500 Watt

Smart Error veren bilgisayar;

• Windows 10 64 Bit
  • Intel i5-2400 3.10 GHz
  • 4 GB DDR3 1333 MHz
  • Anakart : Foxconn A2BF
Kalan tüm parçalar kendi bilgisayarımdaki parçalar.

Bilgisayarın kullanım hızında sıkıntı yok ama oyunda ciddi kasma var, 30 FPS sabit, sanki işlemci oynatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynen haklısın sanırım yeni ssd alacağım.Teşekkürler yardımın için.
Yeni bir ssd alıp taktığım zaman çözüldü olarak işaretleyeceğim.Yardımda bulunup fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.İyi akşamlar kolay gelsin.
Bu arada Adata veya samsung alabilirsin.
Evet uzun tarama yaptığımda kırmızı kutular çıktı.
Ya nedenini anlamıyorum bu harddisk'i 1 yıldır kullanıyorum ve daha önce hiç böyle bir hata vermemişti.Bu yeni bilgisayara takınca bunu verdi.

Son düzenleme:
Anladım.Peki bilgisayarın anakartından,kendi parçalarından dolayı hdd'yi bozuyor olma ihtimali var mı ? Çünkü bu bilgisayarda daha önce 1 hdd daha bozulmuştu.
Sanmıyorum hocam tam oturmuyorda olabilir. SSD alın onda böyle sıkıntı olmaz. Darbe konusunda sıkıntı yaşamazsın . Hem bilgisayarın canlanır. HDD'nin bu tarafı can sıkıcı.

Sanmıyorum hocam tam oturmuyorda olabilir. SSD alın onda böyle sıkıntı olmaz. Darbe konusunda sıkıntı yaşamazsın . Hem bilgisayarın canlanır. HDD'nin bu tarafı can sıkıcı.
Aynen haklısın sanırım yeni ssd alacağım.Teşekkürler yardımın için.
Yeni bir ssd alıp taktığım zaman çözüldü olarak işaretleyeceğim.Yardımda bulunup fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.İyi akşamlar kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı