Çözüldü HDD söktükten sonra bilgisayar BIOS'a atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakwfs

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım en başta fix in stage falan diyordu ve yarım saat bekledikten sonra açılıyordu sonra hiç açılmamaya başladı. Bende HDD kaynaklı olduğunu düşündüm. Çünkü HDD eski ve laptop hard diskiydi neyse çıkarayım düzelir dedim yenisini alırım ileride diye çıkardım HDD'yi ve bilgisayarı başlattım direkt BIOS'a atıyor. Windows SSD'ye yüklü boot menüsünden SSD gözükmüyor falan bayağı karışık bir durumda kaldım. Birkaç konu gördüm fakat denedim olmadı.

Kurulumu nasıl yapıyorsun, bir yerde hata var.

Vallahi bilmiyorum hocam. Aynısını yaptım. Bu arada BIOS'ta SSD gözükmüyor ondan kaynaklı olabilir mi? SSD eskiden gözüküyordu şimdi hiç gözükmüyor. Her kablosu takılı olduğu halde.

Vallahi bilmiyorum hocam aynısını yaptım bu arada BIOS'da SSD gözükmüyor ondan kaynaklı olabilir mi SSD eskiden gözüküyordu şimdi hiç gözükmüyor her kablosu takılı olduğu halde

Hocam Mode'u AHCI'ya alınca SSD gozuktu ve tekrardan Windows ISO dosyasını kuruyorum belleğe NTFS UEFI GPT olarak.

Hocam ISO'yu kurdum. Flash belleği taktım bilgisayara. Mavi ekran geldi, düz mavi. Bir süre bekliyor sonrasında bilgisayar kapanıyor. Nedendir?

Hocam normalde eski kullandığım flash bellek ile %20'de o hatayı veriyordu. Yeni flash bellek kullandım, % kısmını geçti. Bekliyorum. Olursa döneceğim.

Halletim hocam. Yardım ettiğiniz için çok sağ olun. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı