HDD, SSD'leriniz kaç saattir çalışıyor?

Atılan değerlere bakıyorum da çalışma saatine kıyasla çalıştırılma sayısı sizde çok az. Yoksa bende mi sıkıntı var :D benim 1638 saat çalışmasına rağmen 724 kere çalıştırılmış yazıyor. Cevap verirseniz sevinirim bu arada merak ettim :D

Hocam günle 4-5 kere birer saat kullanıp kapatmıyorlardır, tahminimce sabahtan akşama kadar bırakıyorlardır diyecektim @Lodge 'un attığını görene kadar ( 4497227 saat / 13857 güç verme = tek seferde ortalama 324 saat ). @Lodge hocam bilgisayarı sunucu olarak mı kullandınız?

Evet uzun saatler açık tutmam. Genelde maksimum 6 7 saat açık kalıyor. Bu arada harbiden @Lodge o saatler ne öyle ya :D
Hocam günle 4-5 kere birer saat kullanıp kapatmıyorlardır, tahminimce sabahtan akşama kadar bırakıyorlardır diyecektim @Lodge 'un attığını görene kadar ( 4497227 saat / 13857 güç verme = tek seferde ortalama 324 saat ). @Lodge hocam bilgisayarı sunucu olarak mı kullandınız?

Yeni nesil depolama birimleri çok gelişti benim HDD de 50000 saati devirdi sağlık %99. M.2 SSD ise 20000 saat civarında sağlık %98 ayrıca bu birimler büyük editlemelerde de kullanıldı uzun süre.
Şaka bir yana o kadar saat çalıştıranlar nasıl çalıştırdı benim HDD 20bin de SSD 4bin saatte ne yaptınız server olarak mı kullandınız :)
Ben PC'yi çok da kullanmamışım sanırım.

Son düzenleme:
1634709249114.png
(Windows vs. her şey buna kurulu.) Laptop 9 senesini nerdeyse dolduracak ama pek kullanılmadığı için saat düşük. (2020' de ev interneti bağlattığımız için önceden çok kullanılmıyordu.)

Yeni konular

Geri
Yukarı