HDD Start Stop count

Reshadxan

Hectopat
Kasa Zalman Z3 Plus 1-2 aydır üst fanlar aşırı tozdan galiba çok fazla ses yapıyor ve kasayı titretiyor. Son 1 aydır da kasadan HDD kapanıp açılma sesleri duyuyorum. Kasa 1 saat çalıştıktan sonra üst fanlardan vurduğumda fanların sesi ve titremesi duruyor. Az önce 1 saat içerisinde 10 kez HDD durdu yeniden çalıştı. HDSentinel programından izliyorum ses geldiği an startStopCount artıyor ve seek error Rate vardı ama şimdi düzeldi. Gibi ben bu konuyu yazdığımdan beri olmuyor. Kasanın fazla sallanması ve titremesinden olabilir mi bu sorun? Ne önerirsiniz? M.2 SSD almak istiyorum HDD 2ci disk gibi kullanmak

1614862392495.png

HDD'nin durumu iyi diyor Sentinel. Kasaya vurduğunuz da sallantıdan SATA bağlantısı gidip gelmiş olabilir. Ayrıca kasaya falan vurmayın. HDD'ler hassas cihazlardır. Sallantı ve darbeler de tak diye giderler ve bir sürü veri ile birlikte giderler öyle kuru kuru gitmez yani. :) Ben daha bilgili birisini etiketleyeyim yine de. @Assecreed

M.2 SSD'yi anakartınız destekliyorsa alabilirsiniz. Bütçenizi yazarsanız yardımcı olabiliriz M.2 SSD fikri varsa aklınızda.

Teşekkür ederim. Şu anda fan gürlemesi yine başladı) Ama şimdilik kapanıp açılmadı
En çok kasaya vurduğumda oluyor ama bazen durduk yere bile olduğu oluyor. Sesi gayet net duyabiliyorum kasa masaya çok yakın olduğundan. Şu üst fanları sökersem bir sorun olur mu acaba? dışarı çok da sıcak hava attığını düşünmüyorum. Cpu ve ekran kartı 50 dereceden fazla olduğunu hiç görmedim. Kasa da almayı düşünüyorum. M.2 SSD bütçem 70 dolar
HDD'nin durumu iyi diyor Sentinel. Kasaya vurduğunuz da sallantıdan SATA bağlantısı gidip gelmiş olabilir. Ayrıca kasaya falan vurmayın. HDD'ler hassas cihazlardır. Sallantı ve darbeler de tak diye giderler ve bir sürü veri ile birlikte giderler öyle kuru kuru gitmez yani. :) Ben daha bilgili birisini etiketleyeyim yine de. @Assecreed

M.2 SSD'yi anakartınız destekliyorsa alabilirsiniz. Bütçenizi yazarsanız yardımcı olabiliriz M.2 SSD fikri varsa aklınızda.
Üst fanları çıkardım toz falan yoktu fanlar döndügü anca garip gürültü sesi geliyor çözemedim fanlar bozulmuş galiba
Sorun PSUdaymış
Son günleriymiş
Yenisini aldım sorun çözüldü

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı