HDD Steam Oyunları Dışında Formatlamak

ArtvinliRadyant

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar. HDD'de 350 GB oyun var şu an. Yeni sisteme geçiyorum bütçeyi aştım bile o yuzden HDD ve SSD almadık. Sorun ise şu ben HDD'yi Steam hariç nasıl temizleyebilirim ? Başka bir disk yok ve açıkçası bilgisayarcı ya bıraksam normal seçip seçip sil diyeceğini biliyorum 😂
Not: SSD yeni sadece Windows'u yeniden kuracağım, HDD'de problem var ise de yenisi alacağız, problemden kastım virüs vs ☺️

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye Windows yükleyin ve Steam yükleyin. Kütüphane seçeneği olarak da HDD'deki Steam klasörünü seçin, oyunlar gelecektir.

Hayır sadece Windows ve Steam yüklenecek. Oyunlar HDD'de kalacak. Yani SSD'de sadece Steam yüklemesi olacak. Kütüphane klasörü olarak HDD seçilecek.

Hayır sadece Windows ve Steam yüklenecek. Oyunlar HDD'de kalacak. Yani SSD'de sadece Steam yüklemesi olacak. Kütüphane klasörü olarak HDD seçilecek.
benim problemim HDD Sıfırlamam lazım fakat oyunlarım HDD olduğu için onlar gidicek. Onların gitmemesini sağlayıp oyunlar dışı herşeyi sıfırlamam lazım. Ya sen yanlış anladın ya ben.

Oyunlar yüklü ile birlikte HDD yer varsa bölün. Boş olan kısma formatı çekin. Format sonrası Steam yükleyin ve kütüphane klasörünü oyunlarınızın yüklü olduğu klasörü seçin. Daha sonra da oyunlara tek tek dosya doğrulaması yaptırın. Ya da HDD veya SSD alın sistemi ona kurun. Steam oyunlarını yedeklemeseniz bile bu yöntem ile dosyalar zarar görmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı