HDD sürekli olarak yeniden başlıyor

InDesign

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550M PRO-VDH WIFI DDR4 AM4
İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W
Ekran Kartı: Inno3D RTX3070 Twin x2 8GB 256Bit GDDR6(LHR)
Ram: Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16

Monitör: MSI 27" OPTIX 165HZ, 1MS Curved Gaming Monitor
Klavye: Cooler Master CK550 V2 Red Switch
Mouse: Logitech G502 Hero
Kulaklık: Logitech G733
Meslek
Esport Manager
Merhabalar. Bir süredir kullanmış olduğum Seagate Barracuda 1TB'lık harddiskimde sorun oluşmaya başladı. Normal bir şekilde bilgisayarı kullanırken HDD'nin durup yeniden başladığını fark ettim. Her seferinde bu olduğunda bilgisayar donuyor ve çalışınca devam ediyor. Bu sırada programlar kapanıyor, hata veriyor. Sesinden dolayı fark ettim. Sürekli olmaya başlayınca bende deneme amaçlı eski bilgisayarımdan 320GB'lık bir HDD söktüm bunu bilgisayara monte ettim. Yine aynısı oluyor. Ama daha az olmaya başladı. Fakat 320GB'lıkta durup yeniden başlasa bile bilgisayar donmuyor akıcı bir şekilde devam edebiliyor. Bir şey indirirken falan olursa dosya tamamen bozuluyor tekrar indirme yapmam gerekiyor. Bir süre üzerinde uğraştım ve kabloyu oynattıkça kendine geldiğini fark ettim. Kablonun anakart üzerindeki yerini değiştirdim düzelme olmadı. Güç kaynağından gelen kablonun bozulma ihtimali var mı ya da başka bir sorun olabilir mi?

SSD alabilirsin süper jet gibi.
Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim öncelikle.
SSD düşünüyorum fakat biraz daha ilerleyen zamanlarda bütçe ayırdığım zaman. 240GB tek başına SSD yeterli olacağını sanmıyorum. Tasarım işleriyle uğraştığım için. HDD'ye ihtiyacım her şekilde olacak.

Son düzenleme:
Denetim masası > Güç Seçenekleri > Yüksek performans > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > Sabit disk > Sabit diski kapatmak için beklenecek süre kısmında yüksekçe bir sayı yazarsanız sorununuz muhtemelen çözülecektir.

Denetim Masası > güç seçenekleri > yüksek performans > plan ayarlarını değiştir > gelişmiş güç ayarlarını değiştir > sabit disk > sabit diski kapatmak için beklenecek süre kısmında yüksekçe bir sayı yazarsanız sorununuz muhtemelen çözülecektir.
Göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederim öncelikle.
Bu durup başlamalardan dolayı format atma sıklığım arttığından dolayı her formattan sonra o kısımı düzenleyip "99999" değeri giriyorum. Fakat o ayar boşta kaldığı zaman kapatıp kapatılmaması ile alakalı. Benim sorunum kullanırken oluyor.
Örnek olarak bir dosya indirirken 1-2 kez durup başlıyor ve dosya bozuk şekilde iniyor.

SSD Alabilirsin Süper Jet Gibi
Hocam Plus modelleri sıkıntılı diye biliyorum. Sonradan çok yavaşlama oluyormuş.
SanDisk olsun derseniz de Ultra 3D 250 GB modeline bakabilirsiniz.
Patriot Burst, Samsung, Kingston ve Cruicial' de tercih edilebilir.

Hocam Plus modelleri sıkıntılı diye biliyorum. Sonradan çok yavaşlama oluyormuş.
SanDisk olsun derseniz de Ultra 3D 250 GB modeline bakabilirsiniz.
Patriot Burst, Samsung, Kingston ve Cruicial'de tercih edilebilir.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle.
SSD alacağım zaman bu yoruma özellikle dikkat edeceğim. Fakat şu anda asıl sorum HDD kullanıcısı olarak yaşadığım sorun.

HDD sentinel ile HDD sağlığına, durumuna bir bakın. Fotoğraflarını atarsınız.

Şu an eski diskimi kullanıyorum ama yaklaşık 1 yıldır kullandığım diskte de aynı sorunu yaşıyorum onda daha fazlasını yaşıyorum.

EK: Kabloyu oynattığım anda kapanıp açılma sıklığı artıyor. Eğer şans eseri doğru bir konuma getirirsem sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    35,6 KB · Görüntüleme: 52

Yeni konular

Geri
Yukarı