HDD sürtünme sesi çıkartıyor

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar. Elimde yaklaşık 1.5 senelik bir HDD var ama son zamanlarda Full yükte ses çıkarmaya başladı herhangi bir bad sector ya da tik sesi değil. Sadece bir yere sürtüyormuş gibi bir ses var. Genelde bir şey açarken oluyor. Oyunu açarken ses çıkartıyor girince ses azalıyor film, video vs. de ses çıkarmıyor bunun sebebi nedir? 1TB hitachi sanırım HDD teknik detaylarını bilmiyorum.

Diske sağ tıklayıp özellikler, araçlar, denetle yap. Bende işe yaramıştı birkaç defa yapınca. Fakat sonra yine yaptı çok ses. Sonra güç kablosunu değiştirdim. Şu an sorun yok benimkinde. Diskinde bad sector yok diyorsun ama, diskinde hatalar var. Yedek sectorleri kullanıyor.

Diske sağ tıklayıp özellikler, araçlar, denetle yap. Bende işe yaramıştı birkaç defa yapınca. Fakat sonra yine yaptı çok ses. Sonra güç kablosunu değiştirdim. Şu an sorun yok benimkinde. Diskinde bad sector yok diyorsun ama, diskinde hatalar var. Yedek sectorleri kullanıyor.

Yani? :D.
HD sentiniel programı ile bir sağlık ve bad sector durumuna bakıp resmini atar mısınız?

Hocam link atar mısınız daha yardımcı olursunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı