HDD sürtünme sesi

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Elidme yaklaık 10 yıl diyeiblceğim Samsung marka HDD var HDD yük altıda sanki bir yere sürtüyormuş gibi ses geliyor.

HD sentiel de sağlık %60 görünüyor sanırım bir yıl önce de bad sectör taraması yaptım herhangi bir hatalı sektör çıkmadı.

Buraya ses kayıdı paylaşamadığım için dosyanın linkini bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam HDD'ler bir CD'ye kolu sürterek veri okuduğu için normal.

Cevap için teşekkürler.

Öncelikle bir yanlışı düzeltmek istiyorum HDD kafası diske sürtmemektedir eğer ki sürtseydi disk çoktan ömrünü doldururdu. Bu bilgiyi her nereden öğrendiyseniz kesinlikle yanlış bir bilgi.
CrystalDiskInfo indirip açılan ekranı buraya atınız. Sağlığına bakalım.

Ayrıca bu ses eski HDD'lerde gayet normal. Ayrıca yük altında.

O yazılım sadece bir bölüme bakarak bilgi verdigi için kullanmıyorum Hard Disk Sentinel çok daha net bir bilgi veriyor.
10 yıl diyorsunuz hocam normal geldi bana.

Şöyle düzelteyim bilgiyi disk 10 yıl önce üretilmiş de ben yaklaşık 5 yıldır falan kullanıyorum.

Cevap için teşekkürler.

Öncelikle bir yanlışı düzeltmek istiyorum HDD kafası diske sürtmemektedir eğer ki sürtseydi disk çoktan ömrünü doldururdu. Bu bilgiyi her nereden öğrendiyseniz kesinlikle yanlış bir bilgi.

O yazılım sadece bir bölüme bakarak bilgi verdigi için kullanmıyorum Hard Disk Sentinel çok daha net bir bilgi veriyor.

Şöyle düzelteyim bilgiyi disk 10 yıl önce üretilmiş de ben yaklaşık 5 yıldır falan kullanıyorum.

Bize o bilgiler gerekiyor. O program ile daha detaylı ve sağlıklı analiz yapılıyor.

Sonuçlar böyle çıktı

Bizim zavallı SSD 77 düşmüş.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (66).png
    Ekran Görüntüsü (66).png
    235,3 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran Görüntüsü (67).png
    Ekran Görüntüsü (67).png
    236,3 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı