HDD takılı bilgisayara M.2 SSD takınca açılmıyor

Flester

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma ekstra bir depolama birimi olarak M.2 SSD aldım ancak bilgisayar M.2 SSD'yi taktığımda çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma ekstra bir depolama birimi olarak M.2 SSD aldım ancak bilgisayar M.2 SSD'yi taktığımda çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
hocam iyi kontrol et bazen 2 pin temas ediyor olabilir ve pc açılmasına engel olabilir. Fener tut ve bak bacaklara. SSD'yi deneyebilirsen başka makinede de dene.

Önce bi hard diskinizi çıkarın, SSD kalsın, Windows flashinizi da PC ye takin, windowsunuzu kurun güzelce. Kurulduktan sonra PC yi kapatıp HDD yi takın. Daha sonrasında F12 olması lazım, basıp biosa gelin. Biostan SSD yi yukarı cekin, PC açılsın. GB sine göre de bakın, HDD yi anlarsınız. HDD ye sağ tik bicimlendir yapın silinsin.

Önce bi hard diskinizi çıkarın, SSD kalsın, Windows flashinizi da PC ye takin, windowsunuzu kurun güzelce. Kurulduktan sonra PC yi kapatıp HDD yi takın. Daha sonrasında F12 olması lazım, basıp biosa gelin. Biostan SSD yi yukarı cekin, PC açılsın. GB sine göre de bakın, HDD yi anlarsınız. HDD ye sağ tik bicimlendir yapın silinsin.
Windows Hdd'de kurulu.

HDD yavaş açar. Git SSD'ye kur Windows'u.

Flashım yok. :D

Şu anda bilgisayarı açtım ancak. BIOS'um SSD mi görüyor, Windows ekranına geldiğimde ise görmüyor. Bunu nasıl çözeceğim? Bir yeri düzeltip diğer yerin bozulması.

Flashım yok. D

Şu anda bilgisayarı açtım ancak. BIOS'um SSD mi görüyor, Windows ekranına geldiğimde ise görmüyor. Bunu nasıl çözeceğim? Bir yeri düzeltip diğer yerin bozulması.

Bunu da çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flashım yok. :D

Bunu da çözdüm.
Hacı uzaktan iş yapmak en nefret ettiğim iş. Ben Kocaeli'de sen de Ankara'da oturduğun için bu işlem aşırı zor. 3-5 kurcala. Ben de bir çok kişi de kurcalaya kurcalaya öğrendi bu işleri. Uğraşmam diyorsan 50-100-200 ver mahalle bilgisyaarcisina falan yaptır. Benden öneri olarak bunlar gelir. Ben kağıt üstünde neler yapman gerekenleri zaten yukarda belirttim sana. Mutem vardı o yüzden bu kadar geç yazdım. 😅

Geri
Yukarı