HDD takılmaların sebebi olabilir mi?

Habib Şahin

Decapat
Arkadaşlar HDD'yi HD Tune ile tarattım ve bad sector oluşumları buldu. Ayrıca health bölümünde de üç tane warning işaretli yer var. Bilgisayarda sık sık takılmalar ve donmalar oluyor. Fare hareket ediyor fakat işlem yapamıyorum. Bazen görev yöneticisine girince disk kullanımını %100 gösteriyor. Tüm bu sorunlar HDD'den kaynaklanıyor olabilir mi? Ne tavsiye edersiniz?

Evet, yaşadığınız sorunların sebebi HDD. SSD'ye geçmek en mantıklı çözüm.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. HD Tune sonuçları bu şekilde. Hata taramasının tamamlanmasını bekleyemedim çünkü çok uzun sürdü. Okuma yazma hızlarını test etmek istediğimde eror veriyor.
Ekran Görüntüsü (4).png
Ekran Görüntüsü (3).png

Benim bilgisayar önce tamamen donuyor, 30 saniye sonra falan da reset atıyordu. Bilgisayarın heryerini karıştırdım ama en sonunda sorunun HDD'den kaynaklandığını bad sector taraması yaparak farkettim. C: diskinde chkdsk komutunu kullanmak sorunu çözdü fakat gelecekte aynı sorunu yaşamamak adına ssd aldım ve mutluyum :) Hem sorunlardan kurtuldum hem de bilgisayarım aşırı hızlandı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı