HDD tamiri yapılır mı?

• Konuyu başlatan M3M3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
Bad sector olmus olabilir, hdd tamiri degilde hdd ni icindeki verileri kurtarma yapılabiliyor bildigim kadarıyla ama onlarda yuzlerce dolar para istiyor...

Bir PC dükkanına soruyim bakalım. Zaten 1 TB HDD ve 120 GB'lık SSD var ama 500 GB'lıkta boş boş duruyor. Yeni oyunlarda baya bir yer kaplıyor.

Hd tune ile tara imkanin varsa, tabi daha masaustu gelmeden habire reset atiyorsa tarayamazsin, health scan yap orda sana ne sorunu olduguu soler, benim eski hdd de res atiyordu tarama yaptigimda bad sector oldugunu anladim, hemen degistirdim hdd yi

HDD hariç bütün parçalar sağlam. SSD'den DVD RW'da kadar. Çünkü 500 GB HDD hariç 120 GB SSD ve 1 TB daha HDD'kim var. Windows SSD'de kurulu. 500 GB'lığı kullanmıyordum onda da W8 kuruluydu. SSD'yi söküp HDD'ki takınca mavi ekran veriyor.

HD tune ile tarattın mı, birşey çıktı mı?
Mavi ekran hataların neler?
Anlattığın şekilde bile kesin bir adresleme yapılması için yeterli verin yok, çünkü hiçbir test yapmamışsın anladığım kadarıyla, minidump dosyalarındaki hatalar neler? Foruma yüklersen yardımcı olunur.
Ama herşeyden önce HD tune ile tarat.

HD tune ile tarattın mı, birşey çıktı mı?
Mavi ekran hataların neler?
Anlattığın şekilde bile kesin bir adresleme yapılması için yeterli verin yok, çünkü hiçbir test yapmamışsın anladığım kadarıyla, minidump dosyalarındaki hatalar neler? Foruma yüklersen yardımcı olunur.
Ama herşeyden önce HD tune ile tarat.
Açılsa taratıcamda açılmıyor ki. :D Birde disk 5-6 yıllık var. Çöpe atma zamanı geldi sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı