HDD Tune" health warning" hatası

Mehmet0007

Decapat
Daha fazla  
Geçenlerde bilgisayarıma SSD'nin yanında bir de hard disk taktım, hard disk eski bilgisayarımdan kalma olduğu için HD Tune ile bakayım dedim. Baktığımda ise bu şekilde bir hata vardı. Bunu nasıl düzeltebilirim veya düzelir mi? Ayrıca Battlefield 5 oyununda anlık olarak ekran kartı kullanma seviyem %5'e falan iniyor fakat SSD'me kurulu oyunlarda bunu yaşamıyorum. Hard diskten dolayı olan bir durum mudur?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    62,2 KB · Görüntüleme: 53
Geçenlerde bilgisayarıma SSD'nin yanında bir de hard disk taktım, hard disk eski bilgisayarımdan kalma olduğu için HD Tune ile bakayım dedim. Baktığımda ise bu şekilde bir hata vardı. Bunu nasıl düzeltebilirim veya düzelir mi? Ayrıca Battlefield 5 oyununda anlık olarak ekran kartı kullanma seviyem %5'e falan iniyor fakat SSD'me kurulu oyunlarda bunu yaşamıyorum. Hard diskten dolayı olan bir durum mudur?
HDD sağlığı düşük diyor. Büyük ihtimalle BF5 sorununuz bundandır.

Diskte 176 tane bad sektör var ama disk bunları kapatmış. Bu yüzden error scande büyük ihtimalle bir sorun çıkmayacaktır.
BF5 oyunundaki sorununuz için sisteminizi de yazın.

İşlemci ve RAM düşük kalmış gibi. Bunlardan dolayı da olabilir ama disk kaynaklı olma ihtimali daha yüksek. Bunu anlamak için oyunu SSD'ye kurmaktan başka bir çare yok.

İşlemci ve RAM düşük kalmış gibi. Bunlardan dolayı da olabilir ama disk kaynaklı olma ihtimali daha yüksek. Bunu anlamak için oyunu SSD'ye kurmaktan başka bir çare yok.

İnternetten oyun testlerini izlediğimde böyle bir şey yoktu sence yeni HDD almalı mıyım ? Ve hala bitmedi error scan :D
Error scan yapın. Bad sector olabilir. Bence kesinlikle var.

Ve sonunda bitti :) bir şey çıkmadı o warning neden oluyor ki acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    40,4 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    42,4 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Geri
Yukarı