HDD ve SSD aynı anda kullanılır mı?

eyuptrkoglu

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Öncelikle ben laptopum yavaşladığı için 128 GB SSD aldım ve HDD için de kızak aldım. CD-ROM yerine yerleştirdim. 128 GB olduğu için Windows'u kurdum ama yükleyeceğim yüksek boyutlu oyunlar için SSD de yer kalmadı bunun için oyunları HDD'ye yüklemek istiyorum. Ama CD-ROM yerine takılı olduğu için okuma yazma seviyesi biraz daha düşüyor diye biliyorum bu oyun performansını etkiler mi bunun hakkında bilgi almak istiyorum.

İyi günler. Öncelikle ben laptopum yavaşladığı için 128 GB SSD aldım ve HDD için de kızak aldım. CD-ROM yerine yerleştirdim. 128 GB olduğu için Windows'u kurdum ama yükleyeceğim yüksek boyutlu oyunlar için SSD de yer kalmadı bunun için oyunları HDD'ye yüklemek istiyorum. Ama CD-ROM yerine takılı olduğu için okuma yazma seviyesi biraz daha düşüyor diye biliyorum bu oyun performansını etkiler mi bunun hakkında bilgi almak istiyorum.

Evet etkiler açılma süresi harita render süresi uzar.

Mesela Call of Duty 4 oynamak istiyorum rahatsız edecek derecede performans kaybı yaşar mıyım?

Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam konuyu hoplatıyorum ama sizin güç kaynağınız bile benim ekran kartından daha pahalı :D

HDD zaten yavaşken daha da hız kaybı yaşarsın.

Oyunların yükleme ekranı ve sahne geçişlerinin süresi uzar. Ayrıca kaplamaların geç yüklenmesi gibi sorunlarla da karşılaşabilirsin. COD 4 eski bir oyun. O oyun için sıkıntı çekeceğini pek sanmıyorum. Windows 10'u açması dakikalar süren eski bir HDD vardı elimde. Onunla Modern Warfare 1-2-3 oyunlarını sıkıntı yaşamadan oynamıştım zamanında. İnanılmaz derecede yavaş olmadığı sürece HDD konusunda bir sıkıntı çekmezsin.

Ben bir de laptop hızlansın diye 4+4 2 RAM vardı ben bunları 8+4 olarak değiştireceğim ekran kartı da 2 GB standart oyunları kaldırıcağını düşünüyorum bu şekilde sizin düşünceleriniz nelerdir

1624211384535.png

Geri
Yukarı