HDD ve SSD kasaya nasıl takılır?

alpeeer

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarımda bir adet HDD bulunuyor ben bilgisayara SSD'de takmak istediğim malum dolar arttı çoğu şey fırladı gene o yüzden 120 GB'lik bir SSD takıp üstüne şu an kasamda olan HDD'yi takmak istiyorum fakat SSD + HDD her kasaya takılıyor mu onla alakalı bir fikrim yok bu arada SSD önerir misiniz ucuz yollu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
20.20 den itibaren anlatilmakta

Ucuz yollu demek yerine lütfen bütçe belirtin.
Takmak için sata kablosu ve güç kaynağında ki sata güç kablosunu kullanacaksınız. Sata kablosu anakart'ın kutusundan çıkar. Sata kablosunu Anakart'da ki sata portlarına ve SSD'deki sata girişine takıcaksınız. PSU'da ki sata güç kablosunu da HDD/SSD'ye takacaksınız.

Kasalarda genellikle SSD ve HDD kızakları bulunur. HDD kızakları güç kaynaklarının yan tarafında, SSD ise ya kasa içinde yada kasa arkasında bulunan kapaklara yerleştirilir.

Windowsu SSD'ye kurmak istiyorsanız SSD'yi taktıktan sonra format atmanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı