HDD yerine SSD mi almalıyım?

Şimdi şöyle anlatayım: Amacınız dosyalarınızı, zamanında indirdiğiniz film veya dizileri saklamak ise (kabul edelim hepimiz yaptık. Animeler için ben de yapıyorum.) HDD alabilirsiniz. Ancak oyunlarda daha iyi akıcılık ve daha hızlı açılan bir cihaz istiyorsanız SSD almanız daha doğru olacaktır.
Özetle: Depolama için HDD, performans için SSD.

Hocam depolamayı dolduran birisi değilim. Genellikle bilgisayarımda oyun v.b programlar olur. Sattığım bilgisayarım da 240 GB SSD ve 500 GB HDD vardı. Hiçbir zaman dolduğunu görmedim. O yüzden biraz daha SSD'ye yöneldim.
Bence 500GB SSD işinizi görecektir ve daha iyi olacaktır.
Ben de sizinle aynı fikirdeyim.

Hocam depolamayı dolduran birisi değilim. Genellikle bilgisayarımda oyun vb programlar olur. Sattığım bilgisayarım da 240 GB SSD ve 500 GB HDD vardı. Hiçbir zaman dolduğunu görmedim. O yüzden biraz daha SSD'ye yöneldim.

O zaman sizin için SSD mantıklı olabilir. Bir de hybrid diskler var piyasada çok olmasa da. SSD-HDD arası performans veriyorlar. Ne kadar sağlıklı bilemem ama. Kendilerini hiç kullanma fırsatım olmadı :D.

Windows işletim sistemi ssd'ye göre geliştiriliyor artık hatta mümkünse nvme ssd al 256 lık mutlaka windows ssd ye kurulu olsun ha oyunlara yetmez diyosan büyük ihtimal yetmez oyunlar içinde hdd kullan

Senin kullanım senaryona bağlı, depolaman gereken fazla arşiv veya dosya varsa HDD alınmalı, o kadar dosyanız yoksa SSD alınabilir.

Geri
Yukarı