HDD'de oyun oynarken anlık donmalar

ismaileken

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimdeki laptop'a sahibim. Sorunum şu dün vatan bilgisayardan linkteki 2,5" HDD satın aldım. Ve oyunlarımı SSD'den HDD'ye taşıdım. Fakat şöyle bir sorun oluştu. Oyunları HDD'ye taşıdığımdan beri bazı oyunlarda böyle yarım saniyelik donmalar oluşmaya başladı (FPS düşmesi değil). Bu HDD'nin bozuk olduğu anlamına mı geliyor yoksa yılımız 2017'sinde yeni nesil oyunlar için 7200RPM 32MB önbellekli HDD'ler yetmiyor diyebilir miyiz ?

HDD: WD 2.5" 1TB Black Sata 3.0 7200Rpm 32MB Cache Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden SSD'den harddiske döndüğünüzü anlayamadım. 7200 RPM ve 32 MB cache bir harddisk oyunlar için yeterlidir fakat WD Black serisi çabuk arızalanmalarıyla ve gürültülü çalışmalarıyla meşhurdur. Hard Disk Sentinel yazılımını kurup harddiskinizi seçip ekran görüntüsü alıp paylaşın. HD Tune PRO yazılımını yükleyip health kısımını buraya atın. Ayrıca HDD Tune PRO'dan benchmark testi yapıp ekran görüntüsünü paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı