HDD'de Sürekli Bad Backup And Replace Hatası

Erdem0543

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Benim durumum biraz acayip. Yaklaşık 6 ay önce 2. El olarak aldığım bilgisayarımda SSD 60 GB vardı. Ben bunu kaldırıp attım. Yetmiyor diye. 250 GB HDD + 320 GB HDD taktım ve sistemi 250 olana kurdum.

320 GB olan HDD eski bilgisayarımın ve çalıştığından emin değildim. Çalışmadı da. H/A çakışma uyarısı verdi. Verileri silindi. Ardından 250 olanda gidip gelmeye başladı. Bende gitmeden sıfır bir HDD alayım dedim ve WD 1TB 7200 RPM HDD alıp Windows kurulumunu tamamladım.

2 ay sonra status Bad hatası aldım. F1 ile geçip masaüstüne ulaşabiliyordum yalnız bir süre sonra açılış ekranını bile göremez oldum. Bu hatayı biraz araştırdım ve HDD'nin çöp olma durumu olduğunu öğrenince ürünü garantiye gönderdim. Vatan PC sağ olsun bana yeni bir HDD verdi (1 ay sonunda).

Şu an yeni HDD'yi taktım ve yine aynı hatayı aldım. Format yarım kaldı. Kabloları değiştirdim. Yine aynı oldu. DVD Reader takılı değildi onu bağladım. Sonra saat pilini değiştirdim. Şu an PC açılıyor ama bir tuhaf yani.

Bu yazılımsal mı donanımsal mı nedir kafayı yemek üzereyim. Sizce bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı