Çözüldü HDD'deki oyunlar SSD'ye nasıl taşınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GGHOST

Hectopat
Laptopta HDD'im vardi. İcinde birkac oyun vardi Windows'la beraber. Onu soktum, SSD taktim. HDD'yi de CD-ROM bolumune taktim Caddy ile.
SSD'ye de Windows 11 indirdim. Bu HDD'deki oyunu, en azindan CS:GO'yu SSD'ye nasıl tasiyabilirim? Direkt oyun dosyalarini tasisam ise yarar mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Her oyun için mevcut olmayabiliyor. Alternatif bir yolla oyununuzu taşıyabiliriz.
  1. Steam oyunlarınız için yeni bir kütüphane klasörü oluşturunuz. Kütüphane klasörü oluşturmak için bu bağlantıya bakabilirsiniz. Taşınacak konumda zaten bir klasör oluşturduysanız bu adımı atlayabilirsiniz.
  2. Taşıyacağınız oyunun klasörüne "Göz at" diyerek gidiniz.
  3. Steam uygulamasını kapatınız.
  4. "common" klasöründeki oyun klasörünü seçiniz, farklı bir konuma taşıyınız ve klasörü kopyalayınız.
  5. Yeni Steam kütüphanesi klasörünüzün "common" klasörüne seçtiğiniz oyun klasörünü yapıştırınız.
  6. Steam'i yeniden başlatınız.
  7. Oyunu başlatınız.
  8. Biraz tarama yaptıktan sonra mevcut dosyaları bulacaktır ve eksik varsa tamamlayacaktır.
Her oyun için mevcut olmayabiliyor. Alternatif bir yolla oyununuzu taşıyabiliriz.
  1. Steam oyunlarınız için yeni bir kütüphane klasörü oluşturunuz. Kütüphane klasörü oluşturmak için bu bağlantıya bakabilirsiniz. Taşınacak konumda zaten bir klasör oluşturduysanız bu adımı atlayabilirsiniz.
  2. Taşıyacağınız oyunun klasörüne "Göz at" diyerek gidiniz.
  3. Steam uygulamasını kapatınız.
  4. "common" klasöründeki oyun klasörünü seçiniz, farklı bir konuma taşıyınız ve klasörü kopyalayınız.
  5. Yeni Steam kütüphanesi klasörünüzün "common" klasörüne seçtiğiniz oyun klasörünü yapıştırınız.
  6. Steam'i yeniden başlatınız.
  7. Oyunu başlatınız.
  8. Biraz tarama yaptıktan sonra mevcut dosyaları bulacaktır ve eksik varsa tamamlayacaktır.
Hocam taramayla uğraşmaması için steamapps klasöründeki appmanifest_xxxxxx.acf dosyalarını da kopyalayabilir. Konuya katkısı olabilceği için söylemek istedim.

Hocam, taramayla uğraşmaması için steamapps klasöründeki appmanifest_xxxxxx.acf dosyalarını da kopyalayabilir. Konuya katkısı olabilceği için söylemek istedim.
Evet, oyunun numarasına göre appmanifest dosyaları da kopyalanabilir ama şart değil. Dosya düzenlenince hangi oyuna ait olduğu yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı