HDD'deki oyunlarda performans düşüşü

Atakan B

Hectopat
Selamlar,
Yakın zamanda bilgisayarıma 250GB SSD satın aldım. SSD sorunsuz çalışıyor fakat HDD'ye yüklediğim oyunlarda performans düşüşü hissediyorum. SSD taktıktan sonra format atıp Windows 10'u SSD'ye kurdum. Bir sıkıntı yok gibi gözüküyordu. Bunun sebebini, çözümünü bilen biri yardımcı olabilir mi?

Bu testi nasıl yapabilirim. Bilgisayarın açılma hızında falan problem yok, sadece HDDye kurduğum oyunlarda FPS değerlerim öncesine göre düşük.
Hız testi:
Bad sector testi:
Sağlık testi:

Bu testi nasıl yapabilirim. Bilgisayarın açılma hızında falan problem yok, sadece HDDye kurduğum oyunlarda fps değerlerim öncesine göre düşük.
İnternette aratın HDD hız testi programı ve sağlık testi programı diye. Ben ismini unuttum şu anda :)
İşletim sistemi SSD'de olsa bile HDD hızında mı çalışıyor? Benim sistem SSD'ye kurulu ve hızlı açılıyor.
Benim bilgisayarım öyle. HDD'nizde kurulu bir tane bile program olmamasına rağmen HDD sürekli dönmeyi durduruyor ve hemen geri dönmeye başladığı için bilgisayar onun başlamasını beklerken yavaşlıyor.

Uyarı geliyor herhalde bana yukarıdaki mesajımı silmişler :) Bıktım. Sürekli yanlış bilgi diye raporlayan ve bunu kontrol etmeden ya da bir sormadan hemen banlayan moderasyon ekibinden.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı