HDD'deki verilere ulaşamıyorum

uzalan

Kilopat
Yer
kartepe
HDD'deki filmler açılmıyor, oyunların ISO dosyaları da açılmıyor. Bazıları açılıyor, açılmayanlar dosya korumalı hatası veriyor. Bazı klasörlere tıklıyorum "Bu dosyaya erişim izniniz yok" diyor, devam diyorum açılıyor ve sonrasında aynı şey olmuyor direkt açılıyor. Resimlerde, mp3'lerde sıkıntı yok. Oyun ve filmler açılmıyor. Sorun ne olabilir? Biraz kurcaladım ama düzeltemedim Bitlocker devredışı, Klasör özelliklerinde şifre yok.

Kod:
Şu an bu klasöre erişiminiz yok. Bu klasöre kalıcı erişim izni almak için Devam'ı tıklatın.

Öncelikle açmaya çalıştığınızda soru sorulan klasörlerden birini bulun. Devam demeden İptal deyin. Özellikler'den klasörün yetkilerine bakın ve bu ekranın görüntüsünü kaydedin. Sonra klasöre çift tıklayıp Devam deyin. Şimdi tekrar klasör özelliklerine bakıp hangi izinler değişmiş ona bakın.

Aynı izinleri ISO ya da diğer açıklmayan dosyalara uygulayın.

Recep sen varya kralsın... Vallahi oldu. Belki az gelebilir ama tanımadığın birinin 170 GB'nin üstünde arşivini kurtardın teşekkürler... Nasın mutlu oldum anlatamam :)

Kayıt defterine eklemek için;

Arama bölümüne regedit yazıyoruz. Çıkan sayfa da sol üst köşedeki Dosyaya tıklayıp ardınından al diyoruz. Çıkan kayıt defteri dosyası al sayfasında tüm dosyalar ögesini seçip, Technopat_Sahiplen.reg alıyoruz.

Sonrasında kilitli klasör, film, oyun, resim vb. üstüne gelip sağ tık yapıp sahiplen'i seçiyoruz ve kilitli olan açılıyor ve PC nakavt... Bunları yazma amacım; ben biraz uğraştım bunları yapabilmek için, aynı sorunu yaşayanlar daha çabuk hallederler.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı