HDD'deki Verileri Kopyalarken Donma Sorunu

bafralifatih55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Toshiba hard diskimden veri kopyalama yaparken donuyor. HDD'yi de bilgisayara takınca sistem kasılıyor.
Bu sorunun sebebi ne olabilir?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam.
Bir saattir tarıyor. Şu anki sonuçlar, resimlerdeki gibi.

error scan-1.png
hert-1.png

Hocam işte o noktada takılıyorum.

Diski açar açmaz bilgisayar kasıyor. Bir de kopyalama yapmıyor normal yoldan. Kopyalarken, bir dosyada takılmaya başlıyor ve sonu hüsran oluyor. Diskimin içinde önemli verilerim var. Bunun bir yolu var mı hocam? Bir çözümü varsa duacınız olurum.

Teşekkürler.

Kopyalama sırasında takılıyorsa, kopyalamaya çalıştığı verinin bulunduğu sektör zarar görmüştür. Alabildiğiniz verileri alın. O diskle işlem yaptığınızda, sistemin donma sebebi de bundan kaynaklı. Diskten veri okunamıyor.

Sanmıyorum. Veriye işletim sistemi ulaşamıyorsa, uygulama hiç ulaşamaz diye düşünüyorum. Klasörleri kopyalamak yerine, verileri tek tek kopyalayabilirsiniz. Kopyalanmayanları atlarsınız.

Hocam o kopyalanmayanlar önemli olan veriler. Ama yine de vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Son bir ricam olabilirse hocam; bu konuyu forumdaki herkesin görmesini sağlayabilir miyiz? Aramızda belki işin erbabı olanlar vardır. Üst sıralara veya geçici sabitleme yapabilir miyiz?

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı