Çözüldü HDD'deki Windows'u M.2 SSD'ye aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren_plt

Centipat
Daha fazla  
PC'mde 1 tane HDD var ama ben hızlı çalışması için M.2 SSD alacağım. HDD'deki Windows'u hiçbir uygulamamı silinmeden M.2 SSD'ye nasıl aktarırım? Bir de sadece Windows kuracağım, uygulamalarım HDD'de kalacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öyle sadece Windows`u değil direkt tüm diski klonlayabilirsin ya da HDD'yi bölüp uygulamaları ayrı bir yere attıktan sonra Windows diskini SSD'ye klonlayabilirsin.

Temiz kurulum en iyisi ama.
Öyle sadece Windows`u değil direkt tüm diski klonlayabilirsin ya da HDD'yi bölüp uygulamaları ayrı bir yere attıktan sonra Windows diskini SSD'ye klonlayabilirsin.

Temiz kurulum en iyisi ama.

Çözüm
Klonlama yapabilirsiniz fakat boyutu da uygun olması gerekir. Bütün olarak olur. Yeni diske de Windows kurabilirsiniz. Boot olarak sıkıntı olursa da rehber ile çözebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artı -1 Eksi
Merhaba "Macrium Reflect" programını bilgisayarına kurduktan sonra M.2 SSD'yi PC'ye tak ve program üzerinden hard diski seçerek bu diski klonla seçeneğine tıkla bu sayede HDD'deki tüm veri kaybetmeden (programlar dahil) SSD'ye klonlayabilirsin.

Klonlama yapabilirsiniz fakat boyutu da uygun olması gerekir. Bütün olarak olur. Yeni diske de Windows kurabilirsiniz. Boot olarak sıkıntı olursa da rehber ile çözebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim istediğimi anlamadınız herhalde ben sadece Windows'u kuracağım yani HDD`deki oyunlar HDD kalacak sadece M.2 SSD'ye Windows yüklemek istiyorum.

Anladık herhalde. Fakat klonlama ile öyle olmuyor. Diski bütün olarak alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı