HDD'deki Windows'u Silip SSD'ye Kurmak

Cnk20

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Biraz önce ADATA 240 GB SSD aldım. Şu an bilgisayarımda HDD'de Windows kurulu fakat ben temiz kurulum yaparak HDD'yi sıfırlayıp SSD'ye yeni Windows kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle Rufus ile UEFI Windows 10 kurulum USB'si hazırlayaacksınız. Windows'u kurarken HDD'yi biçimlendirmeniz gerekiyor. Gördüğünüz tüm kısımları silin. Kurulum yaparken HDD'yi çekerseniz, Windows Boot Manager HDD'de kalır ve başlangıçta sıkıntı yaşarsınız.

Öncelikle Rufus ile UEFI Windows 10 kurulum USB'si hazırlayaacksınız. Windows'u kurarken HDD'yi biçimlendirmeniz gerekiyor. Gördüğünüz tüm kısımları silin. Kurulum yaparken HDD'yi çekerseniz, Windows Boot Manager HDD'de kalır ve başlangıçta sıkıntı yaşarsınız.
HDD`yi biçimlendir dedikten sonra tüm bölmeleri silip Windows`u kurmak için de SSD`yi seçeceğim değil mi yanlışım yok?

Arkadaşlar merhaba. Biraz önce ADATA 240 GB SSD aldım. Şu an bilgisayarımda HDD'de Windows kurulu fakat ben temiz kurulum yaparak HDD'yi sıfırlayıp SSD'ye yeni Windows kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

ADATA ile Samsung SSD arasında kaldım. Satın aldığın SSD nin performans değerlerini paylaşabilir misin.
Bu arada Klonlama yapma direkt Rufus ile Windows ISO kalıbını USB e GPT olarak entegre et UEFI sistem kur.

ADATA ile Samsung SSD arasında kaldım. Satın aldığın SSD nin performans değerlerini paylaşabilir misin.
Bu arada Klonlama yapma direkt Rufus ile Windows ISO kalıbını USB e GPT olarak entegre et UEFI sistem kur.
Tabiki paylaşırım fakat Samsung daha iyi ve kaliteli bir marka benim bütçem yetmediği için alamadım. Klonlama yapmayacağım bir sürü gereksiz uygulama var SSD ye tertemiz bir geçiş yapmak istiyorum dediğin gibi zaten hazır Windows Home USB var bende Rufus'a da gerek yok.
Performans değerleri derken yazma okuma değerlerini mi kastediyorsun? Biraz daha açabilirsen sevinirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı