HDD'deki Windows'u SSD'ye Aktarma

Zafer Çakır

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mersin, Yenişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir SSD alacağım ve şimdilik sadece Windows'u HDD'den aktarmak istiyorum. HDD'deki diğer dosyalar silinmeden sadece Windows'u SSD'ye aktarmak mümkün mü? Mümkün ise nasıl?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video da detaylı bir anlatım var.

Sadece Windows aktarılacaksa direk SSD'yi takıp format atabilirsiniz. Yok işletim sisteminin yanında kişisel bilgiler de aktarılacaksa (bunlara driverlar, save dosyaları vs.) o halde size önerilen videoyu kullanıp HDD'nin birebir kopyasını almalısınız. Ondan sonra neyi istemiyorsanız silebilirsiniz. Sadece işletim sistemi kopyalanacağını sanmıyorum, ki bir mantığı da yok. :)

Düzenleme: Bu arada taşımak diye bir şey yok, kopyalamak var. O videoyu birebir uyguladığınızda HDD hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam edecek. SSD'ye bir yedeğini almış olacaksınız. Aktarım yapınca HDD'den bir şey silinmiyor, eksilmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı