HDD'deki Windows'u SSD'ye Taşıma

ayyldz57

Hectopat
Daha fazla  
Asus dizüstü bilgisayarımda işletim sistem SSD'ye kuruluydu. Bir vakit bilgisayarıma gelen bir darbe ile SSD çalışmadı ve sistem açılmadı. Bende işletim sistemini tekrardan HDD'ye kurdum. Aradan aylar geçti ve bilgisayarımı açtım. SSD'nin bağlantı kablosunun çıktığını gördüm ve yeniden taktım. Bilgisayarım şu an SSD'yi görüyor.

Sanıyorum ki ikisinde de işletim sistemi kurulu. Tekrar SSD'ye nasıl geçerim?
Bilgisayarımda HDD C ve D ile 2'ye ayrılı durumda. D diskinde önemli 200GB'lık verim mevcut. Format riskine girmeye de çekiniyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Görüş ve önerileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle boot önceliğini SSD olarak ayarlayıp eski windowsun sorunsuz bir şekilde çalışıyor mu bakmalısın. Sonra HDD' den sadece C diskini biçimlendirebilirsin(windows C' ye kuruluysa). HDD'deki windows gitmiş, D diskindeki verilerin korunmuş olur. Daha sonra boot önceliğini SSD' ye verip eskisi gibi kullanabilirsin.

Öncelikle boot önceliğini SSD olarak ayarlayıp eski windowsun sorunsuz bir şekilde çalışıyor mu bakmalısın. Sonra HDD' den sadece C diskini biçimlendirebilirsin(windows C' ye kuruluysa). HDD'deki windows gitmiş, D diskindeki verilerin korunmuş olur. Daha sonra boot önceliğini SSD' ye verip eskisi gibi kullanabilirsin.
Merhaba Ahmed,
Boot önceliğini SSD olarak ayarladığımda "Reboot or Select Proper Boot Device..." gibi 2 satırlık bir yazı çıkıyor ve sistem açılmıyor.

Windowsu HDD ile başlatınca SSD' ye ulaşılıyorsa içinde Windows klasörü var mı veya önceden kalma dosyalarınız duruyor mu ve SSD sağlıklı dosya transferi yapabiliyor mu diye bir bakın.

Windowsu HDD ile başlatınca SSD' ye ulaşılıyorsa içinde Windows klasörü var mı veya önceden kalma dosyalarınız duruyor mu ve SSD sağlıklı dosya transferi yapabiliyor mu diye bir bakın.
Ahmed, hdd ile açtığımda ssd yeni disk f olarak gözükmekte. Windows ve verilerim duruyor. Dosya transferi de yapabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı