HDD'den bip sesi geldikten sonra bilgisayar donuyor

EmirUnknow

Hectopat
Daha fazla  
Kasalı bir bilgisayara sahibim ve hard diskimden bilgisayarı kapatırken gelen ses geliyor ve belirli bir süre donuyor.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Ama sadece Valorant oyununda harddisk donuyor.Ve bellek tazeleme sorununu nasıl çözebilirim?
1 kısa bip sesi yok.
DRAM yenileme sorununa bir bakayım çok yardımcı oldun teşekkürler.
@EmirUnknow Buldum.
1 kısaDRAM refresh failure. DRAM Yenileme hatası.
2 kısaParity circuit failure. Eşlik devresi arızası
3 kısaBase 64K RAM failure. Temel 64 K RAM hatası.
4 kısaSystem timer failure, Sistem zamanlayıcı hatası.
5 kısaProcess failure. İşlem hatası
6 kısaKlavye denetleyicisi Kapı A20 hatası.
7 kısaSanal mod özel durum hatası.
8 kısaEkran belleği Okuma / Yazma testi hatası.
9 kısaROM BIOS sağlama toplamı hatası.
10 kısaCMOS kapatma Okuma / Yazma hatası.
11 kısaÖnbellek belleği hatası.
1 uzun, 3 kısaGeleneksel / Genişletilmiş bellek arızası.
1 uzun, 8 kısaEkran / Retrace testi başarısız oldu.
iki tonlu sirenDüşük CPU fan hızı, voltaj seviyesi sorunu.

İnternete bip sesleri yazıp önünüze geleni buraya yapıştırmanız doğru mu sizce? Düzgününü ben de bilmiyorum çünkü konu sahibinin anakartını bilmiyoruz. HDD'den bip sesi geldiğini bugüne kadar duymadım ben. Anakarttaki buzzer'dan geliyor muhtemelen.

Gerçekten hiç "Ben bip sesi listesi buluyorum ama bunların farklı farklı listeleri var. Neye göre bunlar acaba?" diye düşünmediniz mi?

İnternete bip sesleri yazıp önünüze geleni buraya yapıştırmanız doğru mu sizce? Düzgününü ben de bilmiyorum çünkü konu sahibinin anakartını bilmiyoruz. HDD'den bip sesi geldiğini bugüne kadar duymadım ben. Anakarttaki buzzer'dan geliyor muhtemelen.

Gerçekten hiç "Ben bip sesi listesi buluyorum ama bunların farklı farklı listeleri var. Neye göre bunlar acaba?" diye düşünmediniz mi?
2-3 kaynaktan baktım ve aynı şeylerdi. Herkes kopyala yapıştır yapıyorsa bir daha önermem. Teşekkürler.
@EmirUnknow Hocam bir bakın.

Ama sadece Valorant oyununda harddisk donuyor. Ve bellek tazeleme sorununu nasıl çözebilirim?

DRAM yenileme sorununa bir bakayım çok yardımcı oldun teşekkürler.

Diskin tarat, belki ölü noktalar vardır ve Valorant o ölü nokta üzerine kurulduğu için çöküyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı