HDD'den cızırtı sesi geliyor

Açıyorum içini şu an, kafasına bir şey takılınca da yapabiliyor diyorlar sorunu. Açıp kapatsam çok mu riskli, biraz bilgim var ama çok hakim degilim HDD'ye.

Açmayın! Diskteki verilerin hepsi uçar! Açtığınız an diskin içindeki vakum boşalır ve içine tozlu hava dolar. Disk yüksek hıza çıktığında kafa ile plaka arasında kalan toz yanar ve sektörleri yok eder.

Sağolun hocam tavsiyeleriniz için, 1 adet vidayı çıkarttım şimdi geri kapatmaya karar verdim siz uyardıktan sonra, 1 vidadan dolayı vakumu bozulmuş mudur ? Devam ediyim mi olmadı veya kapatsam bir sey olmaz mı ?

@Yunusemre0101 kapak açılmadığı sürece içine hava dolmaz. Zaten tüm vidaları bile sökseniz, kapağı açmak için biraz güç gerekiyor. Ayrıca, açtıktan sonra diske hiç toz bile girmese, kafayı sabitleyen vidayı milimetrelerle ayarlamanız lazım. Çünkü çok sıkarsanız plaka diske sürter, çok gevşek bırakırsanız kafa, diski okuyamaz.

Hızı okuma 85i gördü şimdi arka plandaki uygulamaları kapattım hızı normal ama YouTube'dan videosunu atacağım sesi dinleyin anlayacaksınız. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kusura bakmayın geç attım biraz videoyu, ilk videoda HDD'yi sabitlemeyi unutmuşum o yüzden ses aşırı fazla geldi. Şimdi sabitleyip attım, prohramı durdurduğumda 0 ses ama sadece okuma yazma yaparken var bu ses.
Bir de yazma sırasında tık tık ediyor sonradan sürekli oluyor video başından beri açık program, sinradan açılıyor sesi. Şu anda kapattım programı sesi hiç yok. Büyük bir ihtimal kafasında birsorun var diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı