HDD'den sürtme sesi geliyor

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Western Digital BLUE WD20EZBX 3.5'' 2TB 256MB 7200
Anakart
Biostar H610MH DDR4 LGA1700P
3 hafta önce bir HDD aldım ve 1TB'ını falan doldurdum, ama HDD'den garip bir şekilde bip sesi gibi bir ses gelip gelip duruyor sürekli. Sanki içindeki disk birkaç saniyeliğine sürtünüyormuş gibi tiz bir ses geliyor. Sizce ne yapmalıyım?

1696192430364.png

Bunun için satıcıyla papaz olmak istersen buyur. Uğraşmak istemezsen de çok önemli verilerini sadece bu diskte tutma. Onun dışında fiziksel olarak müdahale edecek halin yok.

HDD 1TB haliyle depo olarak baya büyük. Siz buna ne kadar çok veri depolarsanız post esnasında o garip sesleri duymanız gayet normal. Korkulcak bişi yok

HDD 1TB haliyle depo olarak bayağı büyük. Siz buna ne kadar çok veri depolarsanız post esnasında o garip sesleri duymanız gayet normal. Korkulcak bir şey yok.

2TB HDD'ye 1TB veri depolamak büyük değil, bu sesin de normal olduğunu sanmıyorum. Bu diski almadan önce toplam 8 sene kullandığım ve hâlâ da kullanmaya devam ettiğim HDD'mi yalnızca 30-50GB boşluk kalacak şekilde kullanıyordum ve hiç bu tür ses sorunuyla karşılaşmadım. Ayrıca bu sesler HDD boştayken geliyor. HDD boşta olduğu hâlde herhangi bir veri transferi yapmadığım hâlde düzenli ani bir cızırtı sesi gibi bir ses gelip gidiyor. He bu arada problem ettiğim şey sesin gidip gelmesi falan değil problem ettiğim şey diskin bozulma riski çünkü bu ses bana hiç normal gelmiyor ve disk bozulursa diskteki veriler giderse bu verileri tekrardan temin edebileceğim hiçbir yer yok, tek depolandıkları yer o HDD ve depolayabileceğim başka bir HDD de şu an bulunmuyor.

Sorunu çözdüm. Tüm parçaları söktüm temizledim ve tekrar taktım şu an bir problem yok.

Sorunu çözdüm. Tüm parçaları söktüm temizledim ve tekrar taktım şu an bir problem yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı