HDD'den dolayı görüntü gelmeme sorunu olabilir mi?

MacroviC

Centipat
Bayağı eski bir HDD kullanmaktayım ve neredeyse ömrünü tamamlayacak HD Tune ile tarattığımda 1 attention 1 warning görmüştüm diskte öncelikle sormak istediğim soru şu: HDD'den dolayı PC'e ekran gelmeme gibi bir sorun oluşabilir mi? Çünkü bugün PC durduk yere reset attı ve harddisk 1-2 kere kendini yeniden başlattıktan sonra tekrar başladı ve açtığımda bu sefer mavi ekran verip onarım moduna girdi orada da hiçbir şey olmuyordu. Bilgisayarın fişini çekip tekrar taktığımda ise HDD sürekli kendi kendini yeniden başlatıyordu ama 2x2GB RAM'lerden birini çıkarttığımda bu sorun çözüldü ve bilgisayar kendini başlattı. Ay sonu SSD'e geçmeyi düşünüyorum ama bilgisayarda başka sorun var mı diye buraya da bir yazmak istedim.

Önceki yardım aldığım konu bir göz atmak isterseniz:Windows 10 MEMORY_MANAGEMENT - Technopat Sosyal.
Minidump:File folder on MEGA.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü gelmeme sorunu daha çok ramlerden, ekran kartından ve ekran panelindeki arıza nedeniyle meydana gelir.Ancak nadiren HDD sorunları nedeniyle de görüntü problemleri oluşabilir.Ramleri çıkarıp taktıktan sonra görüntü sorunu çözülmüş ve mavi ekran hataları devam ediyorsa bu HDD'deki bad sector kaynaklı olabilir.SSD'ye geçince sorun yaşayacağınızı pek düşünmüyorum.

Geri
Yukarı