HDD'den dosya silinmesi

PIYANN

Picopat
Daha fazla  
Bu günde pek sırası değil bu konunun ama HDD kendi kendine dosya silmiş. Laptomu yeni aldım ve oyunlar yükledim. 256 SSD 1TB HDD var. Bu oyunlardan biri de R6'ydı texture pack ile beraber 88 GB'a yakın dosya Ubisoft Launcher ile beraber silinmiş. Laptoperhangi bir darbe falan almadı. Zaten 2 haftadır oynuyordum. Bugün de laptopu çalıştırdım Ubisoft kısayoldan girerken hata verdi bu kısayolun konumu bulunamadı diye oradan fark ettim. Sizce bu sorun neden kaynaklıdır? Benden başka herhangi birisi kullanmadı kesin olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu günde pek sırası değil bu konunun ama HDD kendi kendine dosya silmiş. Laptomu yeni aldım ve oyunlar yükledim. 256 SSD 1TB HDD var. Bu oyunlardan biri de R6'ydı texture pack ile beraber 88 GB'a yakın dosya Ubisoft Launcher ile beraber silinmiş. Laptoperhangi bir darbe falan almadı. Zaten 2 haftadır oynuyordum. Bugün de laptopu çalıştırdım Ubisoft kısayoldan girerken hata verdi bu kısayolun konumu bulunamadı diye oradan fark ettim. Sizce bu sorun neden kaynaklıdır? Benden başka herhangi birisi kullanmadı kesin olarak.
HDTune Pro yükle, HDD'nin Health sekmesini eksiksiz paylaş bakalım.

Merhaba,

PC niz yeni ve arızasız oldguna gote ubisoft hesabınıza girip oyunu doğrulayin ve ardından depolama olarak ubisoft eksiklikleri bildirerek sorunu tespit edicektir fakat cihaza darbe atarak hasara uğramış bir hdd ye sahipseniz ciddi sorunlar olucaktir HDD deler mekanik bir yapıda oldukları için titreşim, düşürme gibi tramvalar sonucu bad sector oluştururlar buda size mavi ekran format atamama gibi problemler yaratabilir garantilidir muhtemelen servise gönderebilirsiniz.

HDTune Pro yükle, HDD'nin Health sekmesini eksiksiz paylaş bakalım.
Buyrun hocam.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı 2.PNG

Merhaba,

PC niz yeni ve arızasız oldguna gote ubisoft hesabınıza girip oyunu doğrulayin ve ardından depolama olarak ubisoft eksiklikleri bildirerek sorunu tespit edicektir fakat cihaza darbe atarak hasara uğramış bir hdd ye sahipseniz ciddi sorunlar olucaktir HDD deler mekanik bir yapıda oldukları için titreşim, düşürme gibi tramvalar sonucu bad sector oluştururlar buda size mavi ekran format atamama gibi problemler yaratabilir garantilidir muhtemelen servise gönderebilirsiniz.
Mesele oyunluk değil hocam. Ubisoft kendi dosyası bile silinmiş. Bu sebeple kendi launcherı bile silinik durumdaydı. Darbe vesaire en azından benim açımdan olmadı zaten.

Buyrun hocam.
Eki Görüntüle 1779527Eki Görüntüle 1779528

Mesele oyunluk değil hocam. Ubisoft kendi dosyası bile silinmiş. Bu sebeple kendi launcherı bile silinik durumdaydı. Darbe vesaire en azından benim açımdan olmadı zaten.

Sistemde virüs olabilir mi? Kaspersky kurup tam tarama yapmanı öneririm.

Disk sağlığı gayet de güzel görünüyor yani bilemedim. Sanırım virüs kaynaklı bir durum.

1 tane G-sense Error var gözardı edilebilir elbette.

Sistemde virüs olabilir mi? Kaspersky kurup tam tarama yapmanı öneririm.

Disk sağlığı gayet de güzel görünüyor yani bilemedim. Sanırım virüs kaynaklı bir durum.

1 tane G-sense Error var gözardı edilebilir elbette.
Önceki cihazında bir şeyi bile orijinal olmayan ben, bu cihaza resmi siteler harici hiçbir yerden indirme yapmadım. Şöyle örnek vereyim. Windows KMSpicoydu. Oyunlar fitgirl, r.g mechanicsti. Ama bu laptop geldiği gün en başta windows olmak üzere her şeyi orijinalinden veya bedavaysa kendi sitesinden indiriyorum. Pek virüslük bir durum olacağını bu sebepten ötürü düşünmüyorum ama tabiiki denemek lazım. Yarın taramayı gerçekleştiririm. Disk sağlığı hakkında söylediklerin gerçekten yüreğime bir nebze su serpiştirdi.

Anladım ozaman fabrikasyon hatalı bir hdd de olabilir Garanti devam ediyor ise teste tabi tutsunlar Hdd değişimi yaparlar
Yine benzer bir durum yaşarsam yollayacağım hocam çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı