HDD'den gelen dıt dıt sesi nedir?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
PC'yi açarklen dıt dıt dıt şeklinde ses geliyordu. HDD'den geldiğini saptadım. D diskini sökünce ses gitti. Çözümü var mıdır? Sıkıntı nedir? İçindekileri kurtarabilir miyim? Önemli bir şey yoktu sanırım. Sadece RDR 2'yi tekrar indirmek istemiyorum.

PC'yi açarklen dıt dıt dıt şeklinde ses geliyordu. HDD'den geldiğini saptadım. D diskini sökünce ses gitti. Çözümü var mıdır? Sıkıntı nedir? İçindekileri kurtarabilir miyim? Önemli bir şey yoktu sanırım. Sadece RDR 2'yi tekrar indirmek istemiyorum.

Açılırken yapıyorsa muhtemelen okuma sesidir.

Benimki 80GB dizel Turbo gibi ses çıkarıyor normal bence.

Benim PC açılırken de öyle sesler çıkarıyor ve evet ses HDD'den kaynaklı, ses 4 yıldır var ve HDD daha bozulmadı, sorun etme.

Bir deneyeyim. Sese aldırmazsam bozulur diye korkmuştum. Peki ya devamlı bu ses varsa? Yani oyun oynarken de aynı ses geliyorsa? Önceden bu ses yoktu.

Edit: Arkadaşlar ses devamlı geliyor ve bilgisayar diski görmüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı