HDD'den ses geliyor ve titriyor

enesuzun38

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam, umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu. Yaklaşık 5 yıllık laptop kullanıyorum. PC'yi ilk açtığımda HDD'den çok garip bir ses geliyor ve PC titriyor, kısa süre sonra gelen garip ses gidiyor ve titremesi geçiyor. Bunu her zaman değil çok nadir yapıyor mesela en son 1 saat önce yaptı bundan önceki sefer de 3 hafta önce yaptı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

dqjk6tq.png

Herkese selam, umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu. Yaklaşık 5 yıllık laptop kullanıyorum. PC'yi ilk açtığımda HDD'den çok garip bir ses geliyor ve PC titriyor, kısa süre sonra gelen garip ses gidiyor ve titremesi geçiyor. Bunu her zaman değil çok nadir yapıyor mesela en son 1 saat önce yaptı bundan önceki sefer de 3 hafta önce yaptı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1182265
Aynı şeyler vardı ses yapıyordu titriyordu ve ısınıyordu. Şuan SSD taktım sessiz titremiyor ve soğuk. Üstüne Windows 10'la HDD kullanmanız zaten işkence.

Eki Görüntüle 1182265

İmkanınız varsa başka HDD alın HDD sorunlu gibi gözüküyor.

Titreme laptopun fanından olabilir mi? Veya ses? Emin misiniz diskten geldiğine?

Hayır, kesinlikle HDD'den geliyor ses durunca titremede duruyor.
HD Tune ile taratabilirsin.

İlk defa duydum uygulamayı hemen taratayım teşekkürler.
Aynı şeyler vardı ses yapıyordu titriyordu ve ısınıyordu. Şu an SSD taktım sessiz titremiyor ve soğuk. Üstüne Windows 10'la HDD kullanmanız zaten işkence.

SSD bu işte bir numara en kısa zamanda alacağım HDD için bir öneriniz yok mu peki.
Aynı problemi HDD aldığımda bende yaşamıştım yeni bir HDD'di SATA güç kablosunu tam oturtunca geçti. Kabloların tam takılı olduğundan ve HDD'in yerine sabit olduğundan emin olun.

Olabilir kontrol edeceğim teşekkürler.
HD Tune ile taratabilirsin.

Uygulama hakkında yardımcı olabilir misiniz nasıl taratıyoruz siz tarif etseniz taratsak çıkan sonucu size atsam olmaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı