HDD'den ses geliyor ve titriyor

enesuzun38

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam, umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu. Yaklaşık 5 yıllık laptop kullanıyorum. PC'yi ilk açtığımda HDD'den çok garip bir ses geliyor ve PC titriyor, kısa süre sonra gelen garip ses gidiyor ve titremesi geçiyor. Bunu her zaman değil çok nadir yapıyor mesela en son 1 saat önce yaptı bundan önceki sefer de 3 hafta önce yaptı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

dqjk6tq.png

Hakkında yardımcı olabilir misiniz nasıl taratıyoruz siz tarif etseniz taratsak çıkan sonucu size atsam olmaz mı?
Health kısmından scana basacaksınız. Tarama 3-4 saat sürebilir bekleyin. Bu HDD'nizde sorun varsa ortaya çıksracaktır.

HDD'yi tutan çıtaları varya onlardan birisi bıraktıysa ve HDD'ler sabit değilse çünkü laptoplarda HDD'ler genelde vidasız çıtaları olur.
Yok bir şey olmaz yalnız fazla sallanmaması lazım.

Ben sizin sorununuzun hala fandan kaynaklandığını düşünüyorum. Bilgisayarın garantisi bitti ise alt kapağı açıp öyle çalıştırır mısınız?
Ayrıca sökmeden önce ses kaydı atabilir misiniz?

Ben sizin sorununuzun hala fandan kaynaklandığını düşünüyorum. Bilgisayarın garantisi bitti ise alt kapağı açıp öyle çalıştırır mısınız?

Sürekli olmuyor ki kasayı daha önce açtım bir daha açarım uygun zamanda.

Hocam dediğiniz gibi fandan geliyor bu sefer eminim bu sorunun sebebi nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı