HDD'den ses geliyor

CanerKorkmazli

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kasa 1 tane sistemin kurulu olduğu SSD var 2 tane harici normal HDD var. Eskiden böyle bir ses gelmiyordu ve bilgisayar çok hızlı açılıp kapanıyordu bu ses çıktıktan sonra çok geç açılıp kapanmaya başladı bilgisayar. Windows 10 Pro yüklü sistemde, az önce kasayı açıp kabloları kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor kablolarda. Ses ara ara geliyor ve 1 TB'lik HDD arada bir sanki bilgisayara USB bellek takınca bir ekran çıkar ya ne işlem yapmak istiyorsunuz diye aynı onun gibi gösteriyor o diski.

Ses dosyasını linki

Dosya Ekleri

• 1tb-tarama.jpg
    1tb-tarama.jpg
    205,2 KB · Görüntüleme: 32
Hocam Quick scan'siz tarama yapıyorken gene hdd gitti oraya kadar sıkıntısız gidiyordu
Evet hocam, Sektörlerde arıza var.Bu durumda yapabileceğin pek bir şey yok.
HDD bozuk yani sistemin kararlılığı için sökmeni öneririm.

Evet hocam, Sektörlerde arıza var.Bu durumda yapabileceğin pek bir şey yok.
HDD bozuk yani sistemin kararlılığı için sökmeni öneririm.

Peki hocam hard disk olarak hangi markayı önerirsiniz wd kullanıyordum hep bir sıkıntı yaşamamıştım şimdiye kadar hiç.

Peki hocam hard disk olarak hangi markayı önerirsiniz wd kullanıyordum hep bir sıkıntı yaşamamıştım şimdiye kadar hiç.
WD haricinde Seagate'de bayağı kalitelidir.Bende 2007'den kalma 1TB diski var hala sağlam.

6 Yıllık HDD'nin ölmesine az kaldı WD marka 😉 1 yıl'da bozulması ilginç açıkcası geçmiş olsun bende de işletim sistemi açılırken uçak gibi bir ses geliyor ondan sonra bitip sistem açılıyor galiba HDD'niz ömrünü doldurmuş 1 yılda.

Geri
Yukarı