HDD'den SSD'ye geçiş nasıl yapılır?

artsbyfm

Centipat
Yıllardır kullandığım PC'lerde hep HDD vardı. Artık günümüzde HDD aşırı yavaş kalıyor her konuda. Buna bir son vermek amacıyla ben de SSD'ye geçmeye karar verdim. Birkaç saat önce SanDisk SSD Plus 240GB bir SSD sipariş ettim. Şimdi ben bu SSD'yi direkt takıp içine Windows atarsam olur mu? Yapmam gereken ayarlar var mı? Kısacası ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır kullandığım PC'lerde hep HDD vardı. Artık günümüzde HDD aşırı yavaş kalıyor her konuda. Buna bir son vermek amacıyla ben de SSD'ye geçmeye karar verdim. Birkaç saat önce SanDisk SSD Plus 240GB bir SSD sipariş ettim. Şimdi ben bu SSD'yi direkt takıp içine Windows atarsam olur mu? Yapmam gereken ayarlar var mı? Kısacası ne yapmalıyım?
Bir şey yapmayacaksınız. HDD'yi çıkartıp SSD'yi takacaksınız ve SSD'ye format atacaksınız bu kadar (Eğer laptopsa).

Öncelikle nasıl bir kurulum yapacağınıza karar verin. Temiz bir kurum mu yapacaksınız yoksa şu anki sisteminizi SSD'ye mi taşıyacaksınız? İkisi için de bu forumda açılan başlıklar var.
Bu iki seçenekten birini seçtikten sonra bu tavsiyeleri uygulayın SSD'nin ömrünü kısaltmayın :

Yeni konular

Geri
Yukarı