HDD'den SSD'ye klonlamak

FurkanTuran0

Hectopat
Daha fazla  
HDD'deki işletim sistemini nasıl SSD'ye kopyalarım? İnternette ve forumda sadece diskin tamamını kopyalamak anlatılıyor. (HDD 1TB ve Full dolu, SSD 250 GB)
Teşekkürler.

"Macrium Reflect" adlı bir program var. Programda klonlama yaparken işletim sisteminin olduğu yeri seçebiliyorsunuz. Belki işinize yarar.

3:52

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığınız SSD Samsung'sa Samsung Magician ile kolayca yapabilirsiniz.
Not: Tamamını taşımak zor açıkçası.

Bu işlemi laptop için yapıyorsanız ve HDD'de laptop ile gelen bir Windows varsa SSD'ye temiz kurulum yaptıktan sonra Windows otomatik olarak etkinleşiyor. Kurulum yaparken internete bağlanmayın ve ürün anahtarım yok seçeneğini seçin. Kurulum bittikten sonra internete bağlandığınızda Windows etkinleşmiş olacak.
1 hafta önce bu işlemi yaptım, bir sıkıntı çıkmadı.
Eğer yapacaksanız, HDD'deki Windows'u hemen silmeyin. Bir sıkıntı olduğunda geri dönebilmek için.
Bu etkinleştirme anakarta gömülü Windows keyi ile yapılıyormuş. Yanlış olabilir fakat 3 format hakkınız var diye bir yazı okudum.
Klonlanmış Windows'un çalışmasında sıkıntı olmuyor ama yapmışken temiz kurulum yapmak daha güzel.

Eğer masaüstü için yapacaksanız, HDD içinde yeni bir bölüm oluşturup Windows'un dışında kalan kısmı aktarabilir ve Macrium Reflect programında sadece Windows bölümünü (Ve kurtarma bölümünü.) klonlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
HDD'deki işletim sistemini nasıl SSD'ye kopyalarım? İnternette ve forumda sadece diskin tamamını kopyalamak anlatılıyor. (HDD 1TB ve Full dolu, SSD 250 GB)
Teşekkürler.

Forumdaki ve YouTube'daki içerikler güncel değiller.
Klonlama yazılımlarının hiçbiri videodaki gibi çalışmıyorlar. Klonlama işlemini başlattıktan sonra tamamlanana kadar her şey normal gözüküyor sonrasında tam biterken lisans ücreti istiyorlar. Deneme sürümü adı altındaki tüm yazılımlarda bu mevcut.
Ücretsiz sunulan yazılımlarda verimli çalışmıyorlar. Tam klonlamayı düzgün yapmıyorlar.
Samsung SSD kullanıyorsan Magician yazılımı ile klonlama yapabilirsin. Samsung kullanmıyorsan önermiyorum normal temiz kurulum en güzeli.

Geri
Yukarı