HDD'den SSD'ye Windows 10 Kurmak

ysfakyzc

Femtopat
Merhabalar,

Benzer konulara göz attım fakat yeterli bir yol gösterilmemiş ya da açık olmadığı için ben anlamadım. Notebook'u aldığımda Windows 10 hazır olarak içinde yüklüydü. 2016 senesinde almıştım. Artık SSD'ye geçmek şart oldu. Hiçbir verimi aktarmadan tamamen temiz bir kurulum ile SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum ve ayrıca HDD'yi de ekstra alan olarak tutmak istiyorum. İzleyeceğim yol nedir? UEFI ile USB'ye Windows 10 mu yazmalıyım? Ürün anahtarımı bulmalı mıyım? En başında nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olur musunuz?

USB hazırlayarak temiz bir kurulum yapmalısınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SSD'ye Windows kurulumundan sonra HDD'de ki önemli verileriniz depolayıp HDD'yi bu rehberime bakarak formatlayabilirsiniz. Bunu yapmanız şart değil. Yaparsanız daha iyi olur.

Son olarak bir ürün anahtarına ihtiyacınız var. GittiGidiyor'dan iyi yorumları olan bir satıcıdan alabilirsiniz.

Yanlış anlamadıysam, ekstra olarak SSD takacaksınız ve HDD kalacak. Yapmanız gereken ne olur ne olmaz HDD'deki verileri yedeklemek. Sonrasında USB'den SSD'ye normal kurulum yapmak. Boot cihazı olarak önceliği SSD'ye verirseniz bilgisayar SSD'den başlar. Ayrıca sonradında HDD'yi formatlayıp önemli verilerinizi tekrar içine yükleyerek alanıda boşaltabilirsiniz.

Büyük ihtimalle deneme sürümü yüklü.
Sanırım ilk girdimi tam okumadınız. Windows orjinal. 2016 senesinde sıfır aldığım bir cihaz. Bu durumda lisanslama windows kurulduktan sonra kendiliğinden halledilmiş mi olacak?
Yanlış anlamadıysam, ekstra olarak SSD takacaksınız ve HDD kalacak. Yapmanız gereken ne olur ne olmaz HDD'deki verileri yedeklemek. Sonrasında USB'den SSD'ye normal kurulum yapmak. Boot cihazı olarak önceliği SSD'ye verirseniz bilgisayar SSD'den başlar. Ayrıca sonradında HDD'yi formatlayıp önemli verilerinizi tekrar içine yükleyerek alanıda boşaltabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. HDD yi formatlandırmayı yukarıdaki ikinci videodaki windows yükleme alanında biçimlendirme olarak yapabilir miyim? bir sorun olur mu?

Bildiğim kadarıyla windowsda bir problem çıkmaz. Key ihtiyacı olmaz. Ben evdeki laptopu başka diskle formatlamıştım. Sıkıntı olmadı.

Geri
Yukarı