HDD'den SSD'ye Windows Aktarma

ktnci_alperen

Hectopat
Merhaba 240 GB'lık bir SSD aldım. Benim 500 GB'lik bir HDD'm var. Ben HDD'den SSD'ye Windows'u aktarmak istiyorum. HDD'de oyunları vs. depolama olarak kullanacağım. İçerisinde çok oyun olduğu için geri indirmem benim için büyük sorun olacak. Sizlere sormak istediğim şu; SSD'ye Windows'u aktardıktan sonra HDD'den silebilir miyim ve ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?

Merhaba 240 GB'lık bir SSD aldım. Benim 500 GB'lik bir HDD'm var. Ben HDD'den SSD'ye Windows'u aktarmak istiyorum. HDD'de oyunları vs. depolama olarak kullanacağım. İçerisinde çok oyun olduğu için geri indirmem benim için büyük sorun olacak. Sizlere sormak istediğim şu; SSD'ye Windows'u aktardıktan sonra HDD'den silebilir miyim ve ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?
Yeni bir disk için çoğu kişi temiz bir kurulum önerir.
Bir çok yedekleme programları var şu an, ben Acronis kullanıyorum, önce birebir kopyalama yapıp sonra da HDD diski temizlemeniz yeterli.

Beni maruz görün tam olarak anlayamadım. 240 GB'lık bir SSD aldım benim HDD 500 GB ve neredeyse hepsi dolu. O dediğiniz programı kullanıp sadece Windows'u aktarabiliyor muyum acaba? Windows'u aktardıktan sonra HDD'den sadece Windows'u silmem mümkün bir de?

Sadece C, Windows'un kurulu olduğu disk 200GB civarında ise sadece bölüm kopyalayıp, sadece HDD üzerindeki C diskini silmek mümkün evet.
Eğer HDD diski tek disk olarak kullanıyorsanız, HDD diski çıkarıp format atın. En sağlıklısı.

Beni maruz görün tam olarak anlayamadım. 240 GB'lık bir SSD aldım benim HDD 500 GB ve neredeyse hepsi dolu. O dediğiniz programı kullanıp sadece Windows'u aktarabiliyor muyum acaba? Windows'u aktardıktan sonra HDD'den sadece Windows'u silmem mümkün bir de?
Sadece Windows'u aktarmak istiyorsanız zaten temiz kurulum yapın. Daha sonrasında sistemi SSD'den başlatırsınız, istediğiniz oyunları geçici olarak SSD'ye kopyalarsınız. HDD'yi 3. parti bir programla kökten silersiniz, yeni birim oluşturup oyunları oraya geri aktarırsınız.

Geri
Yukarı