HDD'den tık tık ses geliyor

btn2025

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, bir süredir kullanılmayan bir kasanın içinde 1TB Seagate HDD Buldum. Ben de kendi bilgisayarımda iki adet 500GB HDD + SSD kullanıyorum. Gereksiz güç kaybı olmasın diye bu iki HDD yerine bu HDD'yi takmayı düşünüyorum ama şimdi tarama yaparken arada tık tık ses geliyor. Sizce riske atmadan eski HDD'leri kullanmalı mıyım? Onlara da pek güvenmiyorum gerçi ama daha mı güvenlidir? Yedekleme için kullanılıyor siz ne dersiniz?

1604416385983.png

1604416608762.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin sesini videoya alıp paylaşır mısınız? Bu diske güvenmeyiniz bir sorunu olmasa bilr. Tık tık sesleri genelde diskin belirli sektörü okuması gerekirken merkeze gitmesinden kaynaklanır. Tık tık sesini bir yere çarpmasından dolayı çıkarıyor.

Neyse taşımayı yaptım ama içim hala rahat değil bad sector çıkmadı bu da final değerleri. Şuan için bir sıkıntı yok sizce ses badsector taraması yaptığım için olabilir mi ?

1604417648964.png

Sesini program çalışırken duyuyordum şuan için bir sorun yok gibi. Kafa vurma sesiydi gibi sanki ama bazı kaynaklar da kafanın yerine oturma sesi olabilir demişti şuan için bir ses yok gayet de hızlı çalışıyor :)

Duymadığım için sesin nasıl olduğunu bilmiyorum. Bir sorun gözükmüyor.
Kafa yerine oturmaz park eder kendini kullanılmadığı zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı