HDD'den "tık tık" sesler geliyor

onurdmrts46

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bugün oyun indirmeye basladıgımda bilgisayardan tık tık ses geldigini duydum ve ses HDD civarı geliyor. Oyun indirmeyi duraklattıgımda ses kesiliyor. Bu olay neden olabilir? Bir de ek olarak HD Tune testlerimi ekledim anlamadıgım icin yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• hdd erorscan.png
    hdd erorscan.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 35
  • hdd resim.png
    hdd resim.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 35
  • hdd2.png
    hdd2.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 35
  • hdd3.png
    hdd3.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 33
HDD'ye oyun iniyor yani yazılıyor, içerisinde dönen disk de ses çıkarıyordur. Bazen benim HDD'den de tık tık değil ama anlık içerisinde CD dönerken bir ses geliyor hızlanınca gidiyor.

HDD'ye oyun iniyor yani yazılıyor, içerisinde dönen disk de ses çıkarıyordur. Bazen benim HDD'den de tık tık değil ama anlık içerisinde CD dönerken bir ses geliyor hızlanınca gidiyor.
bende bugun olmaya başladı daha önce HDD den hiç ses duymadım oyun indirmeye başladığım anda tık tık tık sesler gelmeye başlıyor 3-5 saniye aralıklarla kesilmeden geliyor

Tık tık ses ne kadar yüksek sesli?
Kafa vurması olayı yoksa yazma sesi o
masaya tırnakla ufaktan vurur gibi bir ses olarak düsünebilirsiniz

Bende bugün olmaya başladı daha önce HDD'den hiç ses duymadım oyun indirmeye başladığım anda tık tık tık sesler gelmeye başlıyor 3-5 saniye aralıklarla kesilmeden geliyor.

Masaya tırnakla ufaktan vurur gibi bir ses olarak düsünebilirsiniz.

Kasa ile sizin aranızda ne kadar mesafe var?

Büyük ihtimal yavaş yavaş bozuluyor, bana da olmuştu 2TB Seagate Barracuda HDD vardı tık tık diye ses gelmeye basladı sonra bazı seyler acılmamaya basladı. İçini açıp öyle çalıştırdım ne oluyor diye bakmak için. Fark ettim ki diskin üzerindeki okuyucusu garip garip hareketler yapıyor diskin dışına cıkıyor geri diske yazmaya baslayacakken takılıyor takılırken de ses cıkartıyor ömrü bitmiş artık yani. Sonra sıfır bilgimle SanDisk SSD Plus 480 GB diye bir SSD almıştım idarelik.

Büyük ihtimal yavaş yavaş bozuluyor, bana da olmuştu 2TB Seagate Barracuda HDD vardı tık tık diye ses gelmeye basladı sonra bazı seyler acılmamaya basladı. İçini açıp öyle çalıştırdım ne oluyor diye bakmak için. Fark ettim ki diskin üzerindeki okuyucusu garip garip hareketler yapıyor diskin dışına cıkıyor geri diske yazmaya baslayacakken takılıyor takılırken de ses cıkartıyor ömrü bitmiş artık yani. Sonra sıfır bilgimle SanDisk SSD Plus 480 GB diye bir SSD almıştım idarelik.
Daha 4 aylık HDD ama hemen bozulur mu ki. bide ses 2 gündür var daha öncesinde böyle bi problem yoktu

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bugün oyun indirmeye basladıgımda bilgisayardan tık tık ses geldigini duydum ve ses HDD civarı geliyor. Oyun indirmeyi duraklattıgımda ses kesiliyor. Bu olay neden olabilir? Bir de ek olarak HD Tune testlerimi ekledim anlamadıgım icin yardımcı olursanız sevinirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
video olarak sesi ekledim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
video olarak sesi ekledim

Hocam bana normal geldi. Bende PS5 yedek olarak HDD kullanıyorum aralık olarak sizden daha mesafede kullanıyorum o dedeğniz ses var. Sizi rahatsız ediyorsa SATA SSD alın.
video olarak ekledim bakabilirmisiniz.

video olarak ekledim bakabilir misiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı