HDD'leri kaldırılabilir aygıt olarak görme sorunu

Hüseyin123

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni anakart aldım MSI X99A gaming 7 ve haliyle C'yi sildim ve formatladım HDD'lere dokunmadım. Her şeyi yükledim fakat şu şekilde gözüküyor HDD'ler ve bazen hiç görmüyor kapatıp açıyorum geliyorlar tekrar...

0xwkzZQ5Qn2HW0OMJrSSFg.png

Yaptıklarım:

BIOS update.
Driverları kurdum.
Intel Rapid depolama kurulu.

Acaba yanlış yaptığım bir şey mi var? Formatlerken bile 1 tane HDD'yi görmemişti...

Birde E diskinde böyle bir şey var. ''17 MB ayrılmamış''

Yardımcı olacak yok mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 57
Windows 7 ile sorun yaşamazken windows 10'da bende yaşamaktayım.

Konu ile alakasız olacak belki ram ile ilgili sorun yaşarsan killer network isimli driver'ı yeniden kurmalısın. Ram ister 8gb ister5se 128gb olsun driver'da bulunan hata sebebiyle %98-99 gibi seviyelerde ram kullanıyor.

Konuyu takipteyim x99a gaming 7 anakart kullanıcısı olarak işim gereği günde en az 3-4 harddisk takıp çıkartıyorum. Zaman zaman sebebini bilmediğim problem can sıkıyor. Bilgisayarda problem yoksa yeniden başlatana dek kullanmaya devam ediyorum. Yeniden başlattığımda harddiski ya görmüyor ya da görmesi için pek çok kez takıp çıkartmam gerekiyor.

Konuyu takipteyim.

Killer network kurulu ve ramlar normal çalışıyor ne alaka anlamadım :D Bi ara ben de de görmüyodu resleyince düzeliyodu vs. ama artık bu ss'te gösterdiğim gibi usb gibi görüyor ama normal çalışıyor herşey.

Msi killer network kullanan bazı kullanıcılar özellikle torrent indirmesi yaptıklarında aşırı ram kullanım gözlemlemişler. Ben çözümü yabancı forumdan bulmuştum. Hatanın düzeltilmesi için driver'ı kaldırıp yeniden kurmak yeterliymiş.

Harddisk'e gelecek olursak harici aygıt gibi görmesine ilk defa rastladım. Bende görmeme problemi oluşmakta. Sebebini çözemedim. Bulursam mutlaka paylaşacağım. Çözüme ulaşana dek her problem yaşadığımda bilgisayarı yeniden başlatmak durumundayım

Msi killer network kullanan bazı kullanıcılar özellikle torrent indirmesi yaptıklarında aşırı ram kullanım gözlemlemişler. Ben çözümü yabancı forumdan bulmuştum. Hatanın düzeltilmesi için driver'ı kaldırıp yeniden kurmak yeterliymiş.

Harddisk'e gelecek olursak harici aygıt gibi görmesine ilk defa rastladım. Bende görmeme problemi oluşmakta. Sebebini çözemedim. Bulursam mutlaka paylaşacağım. Çözüme ulaşana dek her problem yaşadığımda bilgisayarı yeniden başlatmak durumundayım
Hocam sataları çıkart tak bide biosdan bi kurcala istersen belki bulursun birşeyler. Fakat anladığım kadarıyla anakart ile ilgili bişey bu yani düzeliceğini sanmıyorum benim durumun. Her anakartta saçma bişey oluyor böyle özellikle x99 platformun da.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı