HDD'li bilgisayar geç açılıyor

botstepz

Hectopat
Makaleler
1
Normalde bir sorun yoktu ama formattan belli bir süre sonra PC geç açılmaya başladı. Geçici çözüm olarak uyku moduna almaya başladım PC'yi ama durum daha kötü olup yarım saatten fazla bir sürede açılmaya başladı. Bu yavaşlık sadece PC açılırken hissettiriyor onun dışında her şey normal. 2 tane bad sector hatası var ve HDD disk sentinel de sağlık 100% gözüküyor. Hız testi olaraksa 3 farklı yerden test yaptım ancak hızlar normal gözüküyor hepsin de ortalama 120 Mb'a yakın. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Başlangıç uygulamalarını görev yöneticisinden kapatıp tekrar deneyin. (Win 8 ve 10 için geçerli)
Kaç saniyede açılıyor onu da belirtir misiniz.

Diskleriniz kaç RPM? Ve ne zamandır kullanıyorsunuz?

Disklerin kaç RPM olduğu hakında bir bilgim yok zamanında kardeşim topladı oda hatırlamıyor. Bir bakma yolu varsa söyler misiniz? Disk 8 yıllık ancak yaklaşık 3 yıl PC'yi kullanmadım ve toplam çalışma günü 545 günlük.

Başlangıç uygulamalarını görev yöneticisinden kapatıp tekrar deneyin. (Win 8 ve 10 için geçerli)

Kaç saniyede açılıyor onu da belirtir misiniz?

Her şey kapalı hocam zaten onla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Hemen hemen harfiyen karşılaştığım bir sorun. Uyku moduna almamanı tavsiye ederim. Bakım update vs. yapın. Ve elinizden geldiğince temiz kullanın. Ben böyle yapıyorum ve umudu kestim. Artık oyun oynayasım bile gelmiyor.Bitirdiğimi siliyorum. Online oyun desek gel oynayalım diyen bi arkadaşım yok. Başka bir tavsiyem yok

Kaç saniyede açılıyor onu da belirtir misiniz?

Belirtmiştim yarım saate yakın sürede açılıyor.

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam.

Disklerin eskimesinden dolayı oluyor hocam. Aynı dediğin gibi benim eski dizüstünde vardı sorun, uygulamalardan her şey normal gözüküyordu sonra Adobe de işlem yaparken gönderim hızına bakınca ağladım. Kırıp atacaktım artık sinirden ihtiyacı olan bir öğrenci kardeşime sata ssd alıp windows kurup hediye ettim. Gözü karartıp imzamdaki sistemi topladım. Normal hdd yani. Elden ne gelir, en fazla ne gelebilir.

Çözüm çok basit daha düşük bir Windows sürümüne geçmeniz. HDD ile Windows 10 kullanmak benim için saçma.

Aklıma başka bir şey gelmiyor RPM'i HDD üzerinden öğrenebilirsiniz. Mümkünse SSD'ye terfi edin.

Kral niye öyle dedin şimdi. Gel oynayalım ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…