HDD'li sisteme Windows 8.1 kurulur mu?

OlkyNs

Decapat
Makaleler
73
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HDD'ye sahip laptopum var. Windows 8.1 ile daha iyi performans alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hdd önemli bir faktör lakin esas can alıcı nokta bilgisayarın performansında bitiyor. 2 tane bilgisayarım var. Birisi laptop birisi kasa. Kasada hdd var ve 8.1 kurulu. Gayet stabil bir performansı var. Hızlı açılıyor falan ama win 10 yüklediğimde kasayı kullanamıyorum.(kasadaki donanım 8-10 yıllık)
Laptopta da win10 kullanıyorum onda da hdd var. Kullanılıyor. Uçmasa da iş görüyor. (laptobun donanımı 5 aylık)

Windows 10 kesinlikle HDD ile çalışan makineler için yapılmış bir işletim sistemim sistemi değil arka planda o kadar işlem gerçekleştiriyor ki diskinizin kafayı yemesine sebep oluyor bunun üstüne Windows 10'da hala düzeltemedikleri tasarım hataları var sistemin bir tarafı bambaşka Win 7 döneminden kalma arayüzü kullanıyor diğer tarafı tablet gibi bir arayüz kullanıyor. HDD için en iyi performansı sunan işletim sistemi Windows 8.1'dir boot time uygulama açılış kapanış testlerinde W7 ve W10 a göre çok daha iyi hem W7 gibi eski bir arayüze sahip değil hemde W10 gibi saçma sapan gereksiz uygulamalara ve HDD düşmanı bir OS değil. Windows 8.1 kurup üstüne Classic Shell kurun keyfinize bakın.

Windows 10 kesinlikle HDD ile çalışan makineler için yapılmış bir işletim sistemim sistemi değil arka planda o kadar işlem gerçekleştiriyor ki diskinizin kafayı yemesine sebep oluyor bunun üstüne Windows 10'da hala düzeltemedikleri tasarım hataları var sistemin bir tarafı bambaşka Win 7 döneminden kalma arayüzü kullanıyor diğer tarafı tablet gibi bir arayüz kullanıyor. HDD için en iyi performansı sunan işletim sistemi Windows 8.1'dir boot time uygulama açılış kapanış testlerinde W7 ve W10 a göre çok daha iyi hem W7 gibi eski bir arayüze sahip değil hemde W10 gibi saçma sapan gereksiz uygulamalara ve HDD düşmanı bir OS değil. Windows 8.1 kurup üstüne Classic Shell kurun keyfinize bakın.
Windows 8.1'de HDD'yi zorluyor. 10'la çok farkı yok. Ama açılış süresi hızlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı