HDD'nin canı %8 kaldı

Eki Görüntüle 751397

%8 sağlığı var yazıyor, ben bunun bozulmasını istemiyorum. Ne yapmalıyım? Bir şey yapamıyorsan beni daha ne kadar daha götürür?

HDD'ler genelde bozuldun mu pek tamir edilmeyen parçalardır ve sizin HDD'nin durumu da vahim görünüyor bence bir an evvel yedeğinizi alın yeni HDD'ye geçin kesin bir çözüm olmamakla beraber bazen bozma ihtimalide olur HDD fiziksel darbe almadıysa Low Level Format işe yarayabilir ben de işe yaradı ama o HDD'ye o şekilde tamir bile olsa güvenilmez. Bu arada başka programlarda test edin sadece bir programa bağlı kalmayın hatalı gösterebilir testlerini yapın garantisi varsa garantiye yoksa o HDD'den kurtulup benim dediğimi deneyebilirsiniz.

Daha 1. senesi dolmamış. Neler olmuş hocam o HDD'ye. Üstte dendiği gibi hasar almışa benziyor.

Eki Görüntüle 751481
Benim harddiskim 3. senesini dolduracak. Ama burada 502 gün diyor ilginç. Yeni SSD almanızı öneririm.
3 senedir gece gündüz çalışmadıysa normal. 502 gün çalışma süresi.

Burada yazılı değerler tahminidir; daha uzun süre de gidebilir, bir dakika sonra da bozulabilir. Ama HDD Sentinel yazılımının sağlık konusunda yanıldığını pek görmedim.

Zaten HDD'niz 2012 üretimi, 8 yıllık bir HDD'nin artık yavaş yavaş ömrünü doldurmasından başka doğal bir şey yok.

HD Tune yazılımdan "Health" sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Ayrıca aynı yazılımdan "Error Scan" sekmesine gelin ve "Quick Scan"i kapatarak test yapın.

Ben bunun bozulmasını istemiyorum.
Bunlar elektronik aletler. İstesek de istemesek de öyle ya da böyle bozulacaklar.

Benimkinin sağlığı %100 ama o aradaki 41675 sorun oluştu nedir?

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    39,3 KB · Görüntüleme: 139
Affedersiniz ceza almıştım geç cevap veriyorum. Darbe vs. almadı ama dün gece veri yazıyordum 300 gb kadar. Dün baktığımda %22 sağlığı vardı. Bu kadar veri yazdıktan sonra hem sağlık hem de hatalı sector oluşmaya başladı.Anlaşılan bu HDD'ye 8 sene sonra veda edeceğim.

Affedersiniz ceza almıştım geç cevap veriyorum. Darbe vs. almadı ama dün gece veri yazıyordum 300 gb kadar. Dün baktığımda %22 sağlığı vardı. Bu kadar veri yazdıktan sonra hem sağlık hem de hatalı sector oluşmaya başladı.Anlaşılan bu HDD'ye 8 sene sonra veda edeceğim.
8 sene az değil ki piyasa malum böyle ama üzgünüm değiştirmek zorundasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı