Çözüldü HDD'nin kaç ay ömrü kaldığını nasıl anlarım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar sistemimdeki HDD'nin ömrünün sonuna geldiğini düşünüyorum yavaş yavaş kaç ay daha kullanabilirim bunu? Testler bunlar;

Eror yazanların loglarına baktığım zaman;

Bunlardan anladığım kadarı ile ana sector ün pert olduğunu ve yedek 3 sector un kullanıldığını.

Yeni konu açıp sizi etiketledim bakabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Hayır bilgisayarcıdan almıştık. Beddua da edesim yok.

Kafana takma ben o programların çalışma saatlerine pek inanmıyorum, yine de sormadan edemeyeceğim HDD'yi kutuyla mı aldınız? Bir de eğer merak ediyorsanız HDD'nin üzerinde üretim tarihi yazar, çok isterseniz bakabilirsiniz.

Sıkıntı yok en kötü 100TL'ye satıp 150TL'ye Seagate 1TB 7200RPM HDD alacağım. (Yazacağım bütün hatalarını merak etmeyin.)

Ama bir gariplik var, ilk programda 3 bunda 5 yazıyor, çok garip, HDD'nizin durumu çok da kötü durmuyor anladığım kadarıyla, o değer 36 olunca sıkıntılıdır.
Yinede birini etiketlemek istiyorum, @TerabyteForever .

Kutu değil. PC'yi topladığım bilgisayarcıya gönderdim PC'yi. Donmuştu PC açılıyor ama işlem yapmıyordu fare hareket falan da etmiyordu. HDD'si yanmış yenisini taktı. Gönderdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…